„Tęczowa Olimpiada” w magicznej odsłonie

  • Napisane przez  Monika Rudzińska
Fot. Monika Rudzińska Fot. Monika Rudzińska

Zawody sportowe, gry i zabawy w stylu Harrego Pottera, to wszystko i wiele innych atrakcji mogli doświadczyć uczestnicy tegorocznej już V Edycji Sportowo- Integracyjnej Imprezy Regionalnej „Tęczowa Olimpiada”. Doskonałą rozrywkę dla najmłodszych zorganizował Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy oraz Niepubliczne Przedszkole „Tęczowa Kraina” w Gudowie. Wydarzenie odbyło się 27 września 2019 r. w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Drawsku Pomorskim, która na czas świetnej zabawy zamieniła się w magiczną komnatę niczym ze świata Harrego Pottera.Kolejna edycja „Tęczowej Olimpiady” cieszyła się jak co roku dużym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział 250 dzieci, które oczarowane magiczną atmosferą z wielką przyjemnością oddały się zabawie wraz z rówieśnikami. Nie było to zbyt trudne, ponieważ organizatorzy imprezy stanęli na wysokości zadania, zapewniając dzieciom sportową rozrywkę na najwyższym poziomie.

„Tęczowa Olimpiada” w magicznej odsłonie

Doskonałą rozrywkę zapoczątkowały gry i zabawy integracyjne przy muzyce, które pomogły nie tylko zintegrować małych sportowców, ale także rozgrzały ich przed zawodami, w trakcie których mogli zmierzyć się z innymi, ale przede wszystkim z samym sobą, przezwyciężając własne słabości. W konkurencjach nie mogło zabraknąć magicznych akcentów podczas, których dzieci między innymi poszukiwały magicznych stożków, jednocześnie z niesamowitą sprawnością unikając trafienia złotym zniczem. Zaś w „Turnieju Trójmagicznym” podążały śladami Druida Panoramixa, a nawet miały okazję latać na czarodziejskiej miotle Nimbus 2000, na jakiej przemieszczał się również uwielbiany przez nich bohater serii powieści fantasy - Harry Potter. Duch rywalizacji oraz pozytywne emocje udzieliły się zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom oraz opiekunom, którzy jako najwierniejsi ich kibice, dopingowali z ogromnym entuzjazmem.

„Tęczowa Olimpiada” w magicznej odsłonie

O urozmaicenie zawodów sportowych doskonale zadbali organizatorzy imprezy, którzy nie tylko zabawę wzbogacili o rekwizyty wyjęte ze świata magii, ale także zapewnili dodatkowe przyrządy, stymulujące koordynację ruchową niepełnosprawnych dzieci.

„Tęczowa Olimpiada” w magicznej odsłonie

Podczas olimpiady nie mogło również zabraknąć części artystycznej, w której w rolach głównych wystąpili terapeuci Stowarzyszenia "Radość z Życia" grając w przedstawieniu „Magia Sportu”.

Na wspaniałe zakończenie „Tęczowej Olimpiady” mali sportowcy zostali obsypani kolorowym konfetti, a za swoje starania i zaangażowanie otrzymali medale. Olimpiada jak co roku pokazała, że poprzez sport i zabawę dzieci niepełnosprawne znacznie lepiej się rozwijają, wzmacniają swój charakter, zyskują pewność siebie oraz przełamują bariery w komunikowaniu się z rówieśnikami, a tym samym łatwiej przystosowują się do środowiska.

„Tęczowa Olimpiada” w magicznej odsłonie
„Tęczowa Olimpiada” w magicznej odsłonie

Tegoroczna Edycja „Tęczowej Olimpiady” została współfinansowana ze środków otrzymanych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto