Niecodzienne lekcje języka angielskiego

  • Napisane przez  Agnieszka Kubat
Niecodzienne lekcje języka angielskiego

W piątek 20 września w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim gościli żołnierze sojuszniczej armii USA – kapitan Nathan Andersen, podporucznik Kianna Duncan, podporucznik Rebecca Gray oraz podporucznik Brian Khes z 2. Batalionu 34. Pułku Pancernego. Przed uroczystościami związanymi ze Świętem Szkoły spotkali się na lekcjach z uczniami realizującymi język angielski na poziomie rozszerzonym.

Żołnierze odbyli dwa spotkania z uczniami, które prowadziły nauczycielki języka angielskiego Agnieszka Kubat i Beata Wrzosek-Majewska. W trakcie spotkań mieli okazję nie tylko zapoznać się ze sprzętem wojskowym i wyposażeniem używanym przez żołnierzy amerykańskich, ale przede wszystkim doskonalili swoje umiejętności komunikowania się w języku angielskim. Zaproszeni goście chętnie odpowiadali na pytania licealistów przybliżając im kulturę USA, opowiadając o swoich doświadczeniach związanych z pełnieniem służby poza granicami ojczyzny.

Następnie, to licealiści odpowiadali na pytania zadawane przez gości, doskonaląc w ten sposób znajomość języka angielskiego i sprawdzając w praktyce swoje umiejętności komunikacyjne w języku angielskim.

Na zakończenie młodzież oprowadziła gości po budynku szkoły, a dziennikarze „Kontrastu” przeprowadzili wywiad, który zaowocuje artykułem w kolejnym numerze szkolnej gazety.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej