2019-09-28 Naturalnie z pomysłem

  • Napisał 
2019-09-28 Naturalnie z pomysłem
Nowe stowarzyszenie działające na terenie powiatu, tj. "Naturalnie Z Pomysłem" otrzymało dofinansowanie inicjatywy regionalnej z programu „Społecznik na lata 2019-2021 – Program Marszałkowski”. Już w najbliższą sobotę stowarzyszenie zaprasza wszystkich chętnych, szczególnie dzieci i młodzież do Nowego Worowa na otwarte plenery ceramiczne.
 
W ramach inicjatywy została uruchomiona pracownia artystyczna, ceramiczna w gospodarstwie we wsi Nowe Worowo, w której dostępne będą dla mieszkańców powiatu plenerowe zajęcia z ceramiki. Obecnie odbywają się zajęcia dla dzieci ze szkoły podstawowej w Nowym Worowie. W zajęciach uczestniczyli też podopieczni powiatowego dziennego domu samopomocy w Drawsku Pomorskim.
Inicjatywa ma na celu przede wszystkim uatrakcyjnienie oferty kulturalnej i rekreacyjnej mieszkańców terenów wiejskich powiatu drawskiego, jak również ma integrować lokalną społeczność wokół wydarzeń atrakcyjnych edukacyjnie, twórczo i kulturalnie. Otwarcie takiej pracowni pozwoli na organizowanie zajęć plenerowych dla dzieci i ich rodziców, seniorów, grup specjalnych, a w przyszłości na organizowanie letniego wypoczynku, prowadzenia zajęć w szkołach i na świetlicach wiejskich.
 
 
 
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto