Natalia Tobiasz ze Złocieńca złotą medalistką Mistrzostw Polski

• Napisane przez  Adam Kowalski

Oszczepniczka klubu MKS Junior Złocieniec, Natalia Tobiasz została Mistrzynią Polski w kategorii młodziczki. 15-latka wytrzymała tym samym medalową presję, która została na nią nałożona już w trakcie sezonu, kiedy to od pierwszego startu utrzymywała czołową pozycję w tabelach krajowych. W Tarnowie już w pierwszym rzucie osiągnęła wynik, który ostatecznie dałby jej brązowy medal - 36,62 metra. Trzecia próba okazała być się tą mistrzowską, oszczep poleciał na odległość 38,43 metra. Natalia zapisała się tym samym na kartach historii klubu MKS Junior Złocieniec.

Swoją medalową szansę miał także Jakub Krawczyk. który podobnie jak Natalia jechał do Tarnowa z wynikiem pozwalającym myśleć o zdobyciu medalu. Ostatecznie Kuba zajął 6. miejsce, a w najlepszym rzucie osiągnął wynik 49,16 metra.