Pożar Hali w Złocieńcu - zdjęcia i video. Burmistrz Złocieńca mocno o zdarzeniu

  • Napisane przez  DSI
Pożar Hali w Złocieńcu - zdjęcia i video. Burmistrz Złocieńca mocno o zdarzeniu

26 jednostek straży pożarnej z powiatu drawskiego, a także z powiatów sąsiednich gasiło pożar hali magazynowej w Złocieńcu przy ul. Drawskiej. Do pożaru doszło w środę (18.09) około godz. 12.30.
W hali planowana był zakład przetwórstwa rybnego, pomysł nie wypalił, a wokół hali wiele się działo.
W pożarze nie ucierpieli ludzie, jednak straty są ogromne. Strażakom szybko udało się opanować pożar, co uchroniło halę przed doszczętnym zniszczeniem. W godzinach wieczornych 3 zastępy strażaków ponownie gasiły zgliszcza wewnątrz hali.

Magistrat wydał komunikat

Na profilu Facebook Urząd Miejski Złocieńca wydał komunikat do mieszkańców, aby pozamykali okna i uważali na gryzący niebezpieczny dym. Komunikat o zamknięciu drogi wydała również GDDKiA.

Burmistrz Zacharzewski komentuje

W sprawie pożaru zabrał również głos Burmistrz Złocieńca Krzysztof Zacharzewski.

Płonie niedoszły zakład rybny w Złocieńcu. Miał niedługo trafić do zainteresowanego inwestora i szybko ruszyć z produkcją. 14 października planowana była licytacja. A zainteresowanie poważne. Komuś zależało by do tego nie doszło – pisze Burmistrz na swoim profilu społecznościowym.

Inwestycja w zakład rozpoczęła się w 2013 r. W czasie dwóch lat teren zmienił właściciela, a nowy właściciel podjął się inwestycji – wybudował hale wraz z pomieszczeniami biurowymi.
Według wcześniejszych planów na przełomie lutego i marca 2015 r. przy ul. Drawskiej w Złocieńcu miał rozpocząć działalność Zakład Przetwórstwa Ryb należący do spółki Columbus Salmon Polska. W zakładzie przerabiane miały być pstrągi, łososie i inne gatunki ryb. Finalnym produktem miały być pakowane próżniowo plasterkowane ryby wędzone. Takie były plany – jednak do uruchomienia zakładu nigdy nie doszło.

Dodatkowe informacje

  • Film:
  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto