Mateusz Wesołowski z medalami. Teraz jedzie na mistrzostwa Europy w Słowenii

  • Napisane przez  DSI
Mateusz Wesołowski z medalami. Teraz jedzie na mistrzostwa Europy w Słowenii

Tradycyjnie w połowie września do Manufaktury w Łodzi zjechali najsilniejsi i najodważniejsi strażacy z całego kraju. Przyjechali nie po to aby gasić pożary, mimo że atmosfera była bardzo gorąca. Przyjechali, aby wystartować podczas niezwykle widowiskowych Mistrzostw Polski Firefighter Combat Challenge Łódź 2019.

Wśród zawodników startujących w zawodach był Mateusz Wesołowski – strażak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim.

Były wspinaczki i wnoszenie 20-kilogramowego węża na strażacką wieżę na czas, ponad 40-metrowy slalom z ekwipunkiem i ewakuacja poszkodowanego, czyli blisko 80-kilogramowego manekina. Do tego sztafety i zawody w tandemach. Drawski strażak pobił podczas zawodów rekord życiowy (1:31:74), a przy okazji dwukrotnie zajął IV miejsce indywidualnie oraz kategorii ELITE.

Mateusz był również uczestnikiem sztafety, w której wspólnie z drużyną zdobył Mistrzostwo Polski w sztafecie, a na zakończenie w ramach sztafety tandemów dorzucił do swojego zwycięskiego pakietu kolejne złoto.

W najbliższy weekend występy Mateusza będzie można śledzić podczas Mistrzostw Europy w Słowenii.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto