Lokomotywa uśmiechu już w Szczecinku. Drawsko, Złocieniec i Czaplinek nie zawiodły

  • Napisał 
Lokomotywa uśmiechu już w Szczecinku. Drawsko, Złocieniec i Czaplinek nie zawiodły

Akcja Lokomotywa uśmiechu trwa dalej. Sztafeta, która porusza się po Pomorzu Zachodnim. Podczas niej zbierane są środki finansowe na wsparcie Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Wczoraj dotarła ona do Drawska Pomorskiego, a lokomotywę dostarczyli mieszkańcy gminy Kalisz Pomorski – pisaliśmy o tym tutaj.

W poniedziałek, 9 września sztafeta ruszyła dalej. Punktem startowym był Urząd Miejski. Tam pojawili się członkowie Stowarzyszenia ZDRUN Extreme (Karolina Szczetyńska i Karol Baliński) oraz Burmistrz Drawska Pomorskiego Krzysztof Czerwiński i Sekretarz drawskiego ratusza Joanna Kardaś. Nie zabrakło również mieszkańców Drawska Pomorskiego.

Sztafeta wyruszyła na granicę łączącą gminę Drawsko Pomorskie i Złocieniec. Tam na sportowców czekali już m.in. zastępca Burmistrza Złocieńca Natan Fiutowski i sekretarz urzędu Leszek Modrzakowski. Rowerzyści ze Złocieńca asystowali Karolinie i Karolowi w pokonaniu złocienieckich terenów.

W Czaplinku na sztafetę czekali przedstawiciele grupy biegowej Rundorfina. Razem wyruszyli do Bornego Sulinowa, tam entuzjastycznie przyjęci i wzmocnieni przez  Zespół Podlotki i Borne Biega. Ta liczna grupa z Czaplinka dotarła do Szczecinka, gdzie lokomotywowa pałeczka została przekazana dalej.

Organizatorem głównym inicjatywy Lokomotywa uśmiechu jest Mariusz Malec mieszkaniec Stargardu. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

Dodatkowe informacje

  • Film:
  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto