Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Kaliszanie dostarczyli lokomotywę uśmiechu do Drawska. Teraz kolej Drawska, Złocieńca i Czaplinka. Akcja trwa

  • Napisane przez  DSI
Fot. Marcin Łukasz, Lodołamacze ... Fot. Marcin Łukasz, Lodołamacze ...

Lokomotywa uśmiechu to wyjątkowe wydarzenie – sztafeta, która porusza się po Pomorzu Zachodnim. W czasie przemieszczania się sztafety zbierane są środki finansowe na wsparcie Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. W niedzielę 8 września sztafeta dotarła do Drawska Pomorskiego.

Wcześniej sztafeta wyruszyła z Kalisza Pomorskiego, w którą włączyły się Lodołamacze z Kalisza Pomorskiego, Cyclosport Kalisz Pomorski oraz OSP Kalisz Pomorski.

Około godz. 14.00  w Mielenku Drawskim organizatorzy drawskiego etapu powitali sztafetę i w asyście straży miejskiej, grupy motocyklistów i strażaków z OSP Kalisz Pom. wspólnie dotarli do Parku Chopina. Na boisku Orlik kaliska grupa przekazała koordynatorce drawskiego etapu Karolinie Szczetyńskiej symboliczną lokomotywę i flagę akcji. Drawszczanie przygotowali z tej okazji piknik, podczas którego można było zjeść smaczne kanapki, kiełbaskę z grilla, a także  pyszne wypieki.

Organizatorem drawskiego etapu sztafety są przedstawiciele Stowarzyszenia ZDRUN Extreme i ZET Gold Team. W sali sportowej ZET Gold Team przy ul. Sobieskiego od kilku dni  jest puszka do której można wrzucać datki na hospicjum. 

W poniedziałek o godz. 13-stej przed budynkiem Urzędu Miejskiego przy ul. Sikorskiego 41 nastąpi start sztafety do kolejnego etapu. Na ten dzień zaplanowano przejazd na odcinku Drawsko Pomorskie – Szczecinek. Około godz. 13.15 grupa rowerzystów na czele z Burmistrzem Drawska Pomorskiego Krzysztofem Czerwińskim, pracownikami urzędu oraz osobami włączającymi się w inicjatywę wyjedzie na trasę sztafety w kierunku Złocieńca. Drawska grupa dojedzie do granic gminy. Od granicy gmin akcję wesprą samorządowcy ze Złocieńca i mieszkańcy gminy Złocieniec, którzy wezmą udział we wspólnym przejeździe

Kolejne kilometry trasy będą wiodły przez Złocieniec i Czaplinek. W godzinach popołudniowych sztafeta dotrze do Szczecinka.

Organizatorem głównym inicjatywy Lokomotywa uśmiechu jest Mariusz Malec mieszkaniec Stargardu. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej