Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Jak dobrać odpowiedni serwer do wymagań swojej firmy?

  • Napisane przez  Artykuł zewnętrzny
Jak dobrać odpowiedni serwer do wymagań swojej firmy?

Każdy, kto zajmuje się prowadzeniem internetowej działalności, wie jak istotną kwestię stanowi dobór odpowiedniego serwera dedykowanego. Musi on spełniać nie tylko wszystkie wymagania techniczne, ale również być dopasowany do charakteru firmy.

Czy tani znaczy gorszy?

W przypadku serwerów dedykowanych nawet zakup tańszej i mniej zaawansowanej technologii wiąże się z dość dużym kosztem. Jednak być może, pewnych wydatków można uniknąć. Ważne, by znaleźć firmę, która oferuje szeroki wybór serwerów dedykowanych, które z łatwością można dopasować do własnych potrzeb i preferencji. Tani serwer dedykowany w Sprint Data Center wcale nie wiąże się z gorszą jakością, a jedynie lepszym dostosowaniem do potrzeb klienta. Jak się okazuje, SDC oferuje siedmiodniowy okres próbny do każdego serwera, w związku z czym zaraz po zakupie możemy zadecydować czy wybrane przez nas konfiguracje sprostają naszym wymaganiom. Co więcej, Twoje wydatki, przynajmniej te związane z zakupem, kończą się na zakupie, ponieważ nie ponosisz żadnych opłat aktywacyjnych.

Jaką linię wybrać?

Zacznijmy od wersji najtańszej. Serwery Eco to najlepsze rozwiązanie dla osób, które prowadzą raczej mniejsze strony i nie potrzebują zbyt skomplikowanego serwera. Jest to odpowiedni wybór dla firm, które dopiero zaczynają swoją przygodę z serwerami, być może jest to ich pierwszy wybór po wersji VPS. Serwer z linii Eco można nabyć już od 113 złotych. Mimo że jest to najtańsza wersja do wyboru mamy aż 16 różnych modeli, spośród których każdy dobierze coś dla siebie. Serwery posiadają dwa rdzenie oraz pamięć RAM od 8 do 32 GB, poza tym wyposażone są w procesor Intel® Core™ i3.

SOS – serwer do zadań specjalnych

To świetna wersja dla właścicieli małych i średnich firm, które potrzebują silniejszego serwera, jednak nie chcą w niego inwestować horrendalnych sum. W tym przypadku oferta jest tylko nie wiele droższa od Eco,a do wyboru otrzymujemy 29 różnych modeli, które zawierają procesory Intel® Xeon™ E3 1220 (v2) i 1240 (v2, v3, v6). Dzięki wysokiej jakości procesorom serwer posiada znacznie większą moc i poradzi sobie z bardziej zaawansowanymi serwisami. Serwery SOS posiadają domyślny system operacyjny Linux Debian 9 Stretch 64bit, jednak istnieje możliwość wgrania wybranego przez siebie oprogramowania.

Jak widać wybór odpowiedniego serwera dedykowanego, polega przede wszystkim na określeniu potrzeb i wymagań własnej firmy. Dzięki odpowiednio dobranemu urządzeniu Twoja strona może funkcjonować znacznie wydajniej, a Ty zapomnisz o wszelkich problemach technicznych.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej