XIII Gminny Rajd Rowerowy Kalisza Pomorskiego – z zaproszenia skorzystało ponad 100. rowerzystów

  • Napisane przez  Dominika Bejnarowicz
XIII Gminny Rajd Rowerowy Kalisza Pomorskiego – z zaproszenia skorzystało ponad 100. rowerzystów

Ponad 100. rowerzystów wzięło udział w XIII Gminnym Rajdzie Rowerowym. Uczestnicy pokonali w niedzielę 1 września trasę liczącą 22 kilometry, która wiodła przez Biały Zdrój i okolice Dębska. Rowerzyści wyruszyli w drogę w pięciu grupach spod Urzędu Miejskiego w Kaliszu Pomorskim. Przed wyjazdem wszyscy otrzymali kamizelki odblaskowe, wodę, a najmłodsi także słodką niespodziankę.

Pierwszy postój zaplanowano w Białym Zdroju, gdzie na cyklistów czekały lody ufundowane przez Burmistrza Kalisza Pomorskiego Janusza Garbacza. Po chwili ochłody wszyscy ochoczo ruszyli w kierunku Dębska, a następnie droga wiodła już na stadion miejski, gdzie czekała kawa, herbata, przepyszne ciasto oraz ognisko z kiełbaskami. Dla tych którym wystarczyło siły i odwagi przygotowano konkurencje sportowe, takie jak: “bieg z balonem”, “kręciołek”, “ciuciubabka z woreczkami” czy “kartka i słomka”.

Pomimo upalnej pogody atmosfera i dobre humory dopisały wszystkim uczestnikom, a wyprawa jak zwykle połączyła pokolenia. Wśród rowerzystów byli zarówno kilkulatkowie, spośród których najmłodsi przejechali trasę w fotelikach swoich rodziców, jak również wiele starsi wiekiem, ale wciąż młodzi duchem. Tradycyjnie jak każdego roku, uhonorowano najmłodszego (jadącego samodzielnie) i najstarszego uczestnika rajdu oraz najliczniejszą rajdową rodzinę. Puchary ufundowane przez Burmistrza Kalisza Pomorskiego i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kaliszu Pomorskim zdobyli: Regina Koprucha (najstarsza uczestniczka), Alicja Budzyńska (najmłodsza uczestniczka) oraz rodzina Państwa Drzewieckich (najliczniejsza rajdowa rodzina). Uroczystego wręczenia nagród i pucharów dokonali: Zastępca Burmistrza Kalisza Pomorskiego Stanisław Samek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Kaliszu Pomorskim Paweł Kulbacki.

Na zakończenie imprezy wśród uczestników rozlosowano drobne upominki oraz nagrodę główną – rower, który trafił w tym roku w ręce Aleksandra Romaniuka.

Nad sprawnym przeprowadzeniem i bezpieczeństwem uczestników czuwali pracownicy Urzędu Miejskiego w Kaliszu Pomorskim oraz strażnicy Straży Miejskiej w Kaliszu Pomorskim, którzy serdecznie dziękują wszystkim rowerzystom za odpowiedzialne zachowanie przez cały czas trwania rajdu. Dziękujemy również gospodarzom stadionu miejskiego Pani Edycie i Panu Jarosławowi oraz Pani Eli za fachową opiekę medyczną.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto