Sokół Suliszewo pokonał Gryf Budowo 4:1

• Napisane przez  Grzegorz Karow

W ostatnią niedzielę o godzinie Sokół Suliszewo zainaugurował rozgrywki A-Klasy. Przeciwnikiem był Gryf Budowo, który nie był faworytem tego spotkania, ale woli walki nie można było odmówić przyjezdnym.
Sokół od pierwszych dominował na boisku co szybko pokazała strzelona pierwsza bramka. Stały fragment gry, rzut wolny, dośrodkowanie Mateusza Zwindowskiego w pole karne i głową wykończył Marcin Jakubowski: było 1:0.
W Dalszej części Sokół popełnił błąd i zawodnik Gryfa wyszedł sam na sam z bramkarzem, minął go, ale strzał powędrował prosto w słupek.
Kolejną bramkę dla Sokoła strzelił Mateusz Kowalik, wykorzystał zderzenie obrońcy z bramkarzem i wpakował piłkę prosto do pustej bramki. W 35 minucie prowadzenie na 3:0 podwyższył Paweł Serafin. Pod koniec pierwszej połowy Gryf zdobył bramkę z rzutu wolnego.

Druga połowa była również w większości pod dyktando Sokoła. Akcje z jednej i drugiej strony. Gryf miał sytuacje po której powinna paść bramka, lecz bramkarz przytomnie się zachował i wybronił nogą. W 78 minucie Adam Kozak strzelił bramkę na 4:1 i taki wynik pozostał już do końca meczu.
Mecz prowadziła trójka sędziowska: Krawczyk, Ambroziak, Karow
Sokół wystąpił w składzie:
M. Łukaszewski, Marcin Jakubowski, Mariusz Jakubowski (M. Rutkowski 70'), M. Dolak, Ł. Hofman, M. Kowalik (K. Żarczyński 65'), J. Zadrożny, P. Serafin, M. Zwindowski (M.Terefeńko 80'), M. Mokrzycki (P. Masztalerz 45'), A. Kozak (M. Kostrzewa 83')
Rezerwowi:
G. Karow, M. Rutkowski, M. Terefeńko, M. Kostrzewa, P. Masztalerz, P. Kowalik, K. Żarczyński
Na mecz licznie przybyli kibice. Następny mecz w Pomierzynie, gdzie Sokół Suliszewo zmierzy się z Błękitnymi.