Potrącenie pieszego w Drawsku przy ul. Sybiraków. VIDEO z miejsca zdarzenia.

  • Napisane przez  DSI
Potrącenie pieszego w Drawsku przy ul. Sybiraków. VIDEO z miejsca zdarzenia.

27 sierpnia około godz. 18.30 na ulicy Sybiraków w Drawsku Pomorskim doszło do potrącenia starszego mężczyzny, który wszedł pod nadjeżdżający od strony pl. Konstytucji pojazd. Dzisiejszego popołudnia padał deszcz, a drogi w całym regionie były mokre i śliskie. Takie warunki powodują wydłużoną drogę hamowania.

Potrącenie pieszego w Drawsku przy ul. SybirakówTak było również w tym przypadku. Kierowca nie miał możliwości manewrowania na wąskiej uliczce, mimo próby hamowania i próby ominięcia pieszego doszło do zderzenia. Kierowcy, którzy przejeżdżali i osoby znajdujące się w pobliżu starały się pomóc poszkodowanemu mężczyźnie. Niestety jedna z kartek, która akurat przejeżdżała w pobliżu miejsca zdarzenia (bez sygnałów dźwiękowych i świetlnych) nie zatrzymała się mimo nawoływań świadków zdarzenia i dobrej widoczności leżącego na ulicy mężczyzny. Mijały kolejne minuty. W czasie oczekiwania na kartkę, której czas dojazdu przedłużał się - na miejsce wezwano drawskich strażaków. Ostatecznie karetka dotarła, a tuż za nią przyjechali strażacy. Na miejsce jako pierwszy dotarł jednak patrol policji, który również udzielał pomocy rannemu mężczyźnie.

Po kilku minutach od przyjazdu ratowników pacjent został zabrany do kartki i przewieziony do drawskiego szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i pojazd. Natomiast funkcjonariusze policji sporządzili odpowiednią dokumentację. W toku dalszych czynności wyjaśniony zostanie przebieg zdarzenia i ustalony zostanie sprawca.

Dodatkowe informacje

  • Film:
  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto