Czy lokówka automatyczna niszczy włosy?

  • Napisane przez  Artykuł zewnętrzny
Czy lokówka automatyczna niszczy włosy Czy lokówka automatyczna niszczy włosy

Wiele kobiet marzy o tym, aby mieć ładne fale czy loki na włosach. Taka fryzura wygląda efektownie i pasuje zarówno na co dzień, jak i oficjalne wyjścia. Jak skutecznie pokręcić pasma? Coraz większą popularnością cieszą się lokówki automatyczne, bo mogą z nich korzystać także osoby niemające żadnych zdolności manualnych, którym trudno samodzielnie zakręcić ładne loki. Pojawia się jednak pytanie, czy używanie takiego sprzętu jest bezpieczne dla włosów?

Lokówka automatyczna - działanie na włosy

Sporo osób przed zakupem chce poznać odpowiedź na pytanie, czy lokówka automatyczna niszczy włosy. Należy podkreślić, że jest to kwestia zależna od kilku czynników. Przede wszystkim istotne jest to, w jaki sposób kręcimy włosy. Bardzo ważne jest, aby przed rozpoczęciem zabiegu dokładnie je wysuszyć, bo jeśli będą one nawet lekko wilgotne, może dojść do ich uszkodzenia.

Ważne jest także stosowanie odpowiednich zabezpieczeń, a mianowicie kosmetyków termoochronnych. Po spryskaniu włosów specjalnym sprayem będziemy pewni, że są one dobrze zabezpieczone przed działaniem wysokiej temperatury, a tym samym mniej narażone na przesuszenie. Warto mieć też na uwadze, aby nie używać lokówki codziennie i przynajmniej raz na jakiś czas dać odpocząć swoim włosom. Należy pamiętać także o odpowiedniej pielęgnacji pasm, czyli stosowaniu dobrej jakości szamponu i odżywek.

Jak wybrać dobrą lokówkę automatyczną?

Ważny w kontekście bezpieczeństwa użytkowania lokówki automatycznej jest wybór dobrej jakości sprzętu. Warto poznać nie tylko parametry urządzenia, ale także opinie na jego temat. Dobra lokówka automatyczna powinna mieć możliwość regulacji wysokości temperatury pracy, ponieważ są różne rodzaje włosów, mniej lub bardziej gęste, które wymagają innego działania.

Moc urządzenia powinna być na tyle duża, aby czas jego nagrzewania nie był zbyt długi. Ponadto należałoby zwrócić uwagę na jakość wykonania elementy grzewczego. Najlepiej, jeśli byłby on zrobiony z wysokiej jakości ceramiki. Lokówka automatyczna nie powinna zawierać żadnych metalowych, nieosłoniętych elementów, bo zwiększyłoby to ryzyko poparzenia skóry w trakcie przeprowadzania zabiegu.

Ponadto dobry sprzęt do stylizacji włosów powinien mieć zabezpieczenie przed przegrzaniem, a także automatycznie wyłączać grzanie, jeśli dojdzie do nieprawidłowego zakręcenia pasm. Czasami zdarza się, że po wyjściu z domu nie jesteśmy pewni, czy wyłączyliśmy lokówkę z gniazda, dlatego też praktycznym rozwiązaniem jest zakup modelu z funkcją automatycznego wyłączania po określonym czasie bezczynności.

Jak używać lokówki automatycznej?

Korzystanie z lokówki automatycznej nie jest trudne, choć na początku może się takie wydawać. Warto przed pierwszym użyciem dokładnie zapoznać się z instrukcją i rozwiać wszelkie wątpliwości. Pierwszym krokiem, jaki musimy wykonać przed przystąpieniem do stylizacji włosów, jest ich dokładne rozczesanie i podzielenie na pasma.

Pamiętajmy również o tym, aby ustawić odpowiednią temperaturę pracy urządzenia i czas kręcenia (o ile taka opcja jest dostępna w wybranym przez nas sprzęcie). Po wykonaniu tych kroków wystarczy przejść do kręcenia. Wydzielone pasmo włosów należy włożyć do otworu lokówki, a następnie włączyć odpowiedni przycisk. Sprawi on, że kosmyki zostaną automatycznie wciągnięte do środka. Po upływie określonego czasu aktywowany zostanie sygnał akustyczny informujący o tym, że włosy zostały zakręcone.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto