Intermarche Drawsko


Przebudowy dróg wojewódzkich. Tylko Czaplinek ma powody do zadowolenia

  • Napisane przez  DSI na podstawie zzdw.koszalin.pl
Droga wojewódzkna nr 163 w Broczynie. Fot. Google Map Droga wojewódzkna nr 163 w Broczynie. Fot. Google Map

W maju ZZDW ogłosi dwa przetargi na przebudowy kolejnych odcinków drogi wojewódzkiej nr 163, która prowadzi z Kołobrzegu do Wałcza i w sezonie letnim odciąża drogę krajową nr 11. Dzięki inwestycjom cały odcinek między Czaplinkiem i Wałczem powinien zostać zmodernizowany.

Przetargi obejmą dwa zadania - przebudowę niemal 10-kilometrowego odcinka miedzy Czaplinkiem i Machlinami i 18-kilometrowego odcinka między Machlinami i Glinkami. Planuje się, że na obu odcinkach uzupełniona i wzmocniona zostanie konstrukcja drogi, która zyska też nową nawierzchnię asfaltową. Prace przewidują wycinki drzew, roboty rozbiórkowe, ziemne i nawierzchniowe. Pierwsze zadanie zakłada przebudowę odcinka szlakowego i przejazdów przez miejscowości Piekary, Broczyno, Miłkowo i Machliny. W Broczynie i Machlinach ma powstać nowa kanalizacja deszczowa, ponadto w Broczynie będą prowadzone prace mostowe polegające na rozebraniu i budowie nowego przepustu. 

Między Machlinami i Glinkami przebudowywany ma być odcinek szlakowy i przejście przez Kosin, Rudki i Golce. W miejscowościach tych przewiduje się przebudowę chodników, istniejących skrzyżowań i zjazdów oraz zatok autobusowych. W Golcach zaplanowano budowę nowej kanalizacji deszczowej. Zadanie obejmuje również przebudowę dwóch obiektów mostowych na rzece Dobrzycy oraz przepustu. Planowany termin wykonania obu zadań to koniec września przyszłego roku.

Pierwszy etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 163 na odcinku Czaplinek-Wałcz rozpoczął się w październiku 2012 roku. Chodzi o modernizację 6,5-kilometrowego odcinka miedzy Glinkami i Wałczem. Projekt zakładał między innymi przebudowę mostu na rzece Kłębowiance oraz przepustów, likwidację dwóch przejazdów kolejowych nieczynnej już linii nr 416, a także przebudowę kanalizacji deszczowej, chodników, zatok autobusowych i zjazdów gospodarczych w miejscowościach Kłębowiec i Wałcz.

O planach modernizacji dróg wojewódzkich w innych gminach naszego powiatu nic nie słychać. 

 

Dodatkowe informacje

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto