Droga Drawsko - Świdwin doczeka się przebudowy

  • Napisane przez  DSI za gazeta Pojezierze Drawskie
Fot. Google Map Fot. Google Map

Taką informację podaje gazeta Pojezierze Drawskie: „Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, wielomiesięczne zabiegi władz samorządowych z naszego powiatu mogą przynieść pozytywny efekt. Sprawa dotyczy możliwości przebudowy drogi wojewódzkiej nr 162 na odcinku ze Świdwina do Drawska Pomorskiego”.

Tym razem jednak światełko w tunelu może zapalić wojsko. Staraniami władz powiatu oraz wielu instytucji wspierających bezpieczeństwo na drogach, udało się wpisać ten odcinek drogi na listę dróg strategicznie ważnych dla wojska i obronności kraju. Droga łączy bowiem lotnisko w Świdwinie z Poligonem Drawskim.

Jest szansa, że z MON zostaną wyasygnowane środki na przebudowę tej drogi. Same samorządy nie udźwigną remontów tego odcinka, wymaga on bowiem całkowitej przebudowy a czasem wytyczenia nowych szlaków
Droga wojewódzka nr 162 (DW162) – droga wojewódzka o długości 69,318 km łącząca Kołobrzeg poprzez drogę nr 102 z drogą nr 173 w Zarańsku, która dalej wiedzie do Drawska Pomorskiego. Trasa łączy także Kołobrzeg i Drawsko Pomorskie z drogą krajową nr 6. Trasa podlega Rejonowi Dróg Wojewódzkich Białogard i RDW Drawsko Pomorskie.

Dodatkowe informacje

  • Zabacz na mapie:
  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto