Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Oddali hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego nad brzegiem jeziora Drawsko

  • Napisane przez  Janek Grzymala
Oddali hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego nad brzegiem jeziora Drawsko

Nad brzegiem jeziora Drawsko w Czaplinku spotkali się mieszkańcy i turyści aby chwilą bezruchu wyrazić podziękowanie i oddać hołd wszystkim uczestnikom Powstania Warszawskiego.
Z inicjatywy Marcina Kozara (Viking Kajaki) kilkunastu śmiałków spłynęło kajakami aby w godzinie „W” utworzyć znak Polski Walczącej i odpalić biało-czerwone race.
Nad głowami zgromadzonych na brzegu rozpostarto 11 metrową narodową flaga wyniesioną przez podnośnik OSP Czaplinek.


Gdy wybrzmiały dźwięki syren, przy akompaniamencie akordeonu i śpiewie powstańczych piosenek przemaszerowano na rynek miejski gdzie odbyła się dalsza część obchodów Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego.

Po odśpiewanym Hymnie komentarz historyczny i modlitwę za poległych poprowadził ks. proboszcz dr Jacek Brakowski. Słowo do zgromadzonych skierował Burmistrz Czaplinka Marcin Naruszewicz i Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Olejniczak.
Podczas tegorocznych obchodów organizatorzy skupili uwagę na życiorysie Anny Morawskiej, która jako 13 dziewczynka była sanitariuszką w PW. Mającą obecnie 93 lata Pani Anna za pośrednictwem swojej córki, mieszkanki Czaplinka Alicji Nałęcz przekazała przesłanie do zgromadzonych.
Obchody zakończyła uroczysta Msza Święta, na koniec której rozdano pamiątkowe nieśmiertelniki.

Dodatkowe informacje

  • Film:
  • ISSUU:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej