Sportowe lato nad jeziorem Okra

• Napisane przez  UM Drawsko

20 lipca 2019 roku odbył się Ogólnopolski Turniej Siatkówki Plażowej Mężczyzn organizowany przez klub UKS „Olimpijczyk” wspólnie z drawskim ratuszem. Podczas wydarzenia oprócz turnieju odbyły się także wyścigi kajakowe organizowane nad jeziorem Okra.

Wydarzenia sportowe rozpoczęły się o godz. 09.00  od turnieju plażowej piłki siatkowej. Zawodnicy biorący udział w  turnieju prezentowali wysoki poziom sportowy, przez co mecze dostarczyły widzom wielu emocji. Ostatecznie, po kilku godzinach rywalizacji, pierwsze miejsce w turnieju plażowej piłki siatkowej zajęła para „Grot/Zabłocki”, drugie miejsce zespół „Kowalczyk/Kłobucki”, trzecie miejsce „Markiewicz/Sochacki” a czwarte miejsce „Jakubowski/Obst”.

Wszyscy zawodnicy biorący udział w rozgrywkach otrzymali pamiątkowe dyplomy. Impreza zorganizowana z okazji 20 - lecia Klubu UKS „Olimpijczyk”. W trakcie imprezy przeprowadzono również wyścigi kajakowe na specjalnie przygotowanym torze. W wyniku rywalizacji pierwsze miejsce wywalczył Daniel Paluch, drugie miejsce zajął Krzysztof Magac, trzecie miejsce Joanna Paluch,  a na czwartym miejscu uplasowała się Natalia Rynkiewicz. Wymienieni zawodnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Burmistrza Drawska Pomorskiego puchary, medale i dyplomy.

Podziękowania dla współorganizatorów turnieju dla Piotra Łuczaka Prezesa UKS „Olimpijczyk”, Roberta Jakubowskiego, Ernesta Drożdżyka, sponsorowi głównemu Galeria HOSSO i partnerom turnieju tj. Stacja Paliw „KI”, Kinga Lepert, drawskopomorskie.com, Arkadiusz Śliwiński, Krzysztof Magac „Fotografia.

Szczególne podziękowania dla ratowników, Zakładu Usług Komunalnych oraz dla Sławomira Gręziaka Skiff Slalom Drawsko Pomorskie za pomoc w przygotowaniu turnieju.