Porażka Sokoła Suliszewo z Gromem Giżyno 2:3

• Napisał

Porażką w stosunku 2:3 (0:1) zakończył się mecz Sokoła Suliszewo przed własną publicznością przeciwko Gromowi Giżyno, który został rozegrany w ramach 15. kolejki 4. grupy A-klasy KOZPN.

Sokół Suliszewo wystąpił w składzie:

Grzegorz Karow – Łukasz Hofman, Damian Zbożnik, Marcin Jakubowski, Piotr Pawlak - Dawid Dudzik (60' Michał Reczulski), Maciej Jakubowski, Krzysztof Wisłocki (60' Jakub Zadrożny), Wojciech Puszczak (C) (65' Marcin Karow), Mateusz Zwindowski - Mateusz Terefeńko (45' Krystian Styburski).

O zdecydowanie innej porze niż zwykle, bo już o godzinie dziewiątej niedzielnego przedpołudnia sędzia spotkania Damian Mazur wyprowadził na boisko obie jedenastki. Od początku meczu śmielej pod bramką przeciwnika radzili sobie goście, którzy widocznie po dwóch porażkach z rzędu nie musieli szukać dodatkowej motywacji i już od pierwszych minut zdecydowanie napierali na bramkę strzeżoną przez Grzegorza Karow. Po kilku nieskutecznych atakach Gromu, zaczęły się zawiązywać pojedyncze akcje Sokoła, jednak i one nie przyniosły zmiany wyniku. Pierwsza bramka w tym meczu padła w 37. minucie, a cieszyli się z niej zawodnicy gości. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, jednak nadal groźniejsze sytuacje mieli tego dnia przyjezdni. W przerwie Krystian Styburski zastąpił Mateusza Terefeńko. Po zmianie stron, w 53. minucie Grom Giżyno powiększył swoja przewagę bramkową. Kilka chwil później żółtą kartką został ukarany obrońca Sokoła - Damian Zbożnik. Po godzinie gry na boisku pojawili się Jakub Zadrożny i Michał Reczulski odpowiednio w miejsce Krzysztofa Wisłockiego i Dawida Dudzika. Gra w pewnym stopniu się wyrównała, do głosu częściej dochodzili zawodnicy Sokoła konstruując coraz ciekawsze i co ważniejsze groźniejsze akcje, natomiast Grom starał się grać kontratakiem. W 65. minucie schodzącego Wojciecha Puszczaka zastąpił Marcin Karow. W 70 minucie po składnej akcji strzałem zza pola karnego bramkę kontaktową zdobył Marcin Jakubowski. Zawodnicy Sokoła nie zwalniali tempa i już cztery minuty później był remis 2:2. Po rozegraniu rzutu wolnego kolejną bramkę zdobył "Cinek". Gdy Sokół postanowił zagrać o pełną pulę i starał się odwrócić losy spotkania, po jednym z kontrataków zawodnik Gromu lobując naszego bramkarza ustanowił wynik spotkania na 2:3.

Sokół Suliszewo 2:3 (0:1) Grom Giżyno

70' Marcin Jakubowski

74' Marcin Jakubowski

Za tydzień Sokoła Suliszewo czeka wyjazd do Nakielna, gdzie rozegrany zostanie mecz z tamtejszym Bytyniem, który w tej kolejce doznał dotkliwej porażki 11:0 ze świetnie spisującym się na początku rundy wiosennej Legionem Strączno.