Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Niesamowita podróż do Tokio. Wybierz się do kraju kwitnącej wiśni z biurem podróży.

Niesamowita podróż do Tokio. Wybierz się do kraju kwitnącej wiśni z biurem podróży.

Wybór odpowiedniego miejsca na wakacje to nie lada wyzwanie. Jest tak wiele wspaniałych opcji oferujących różne doświadczenia. Podróż do Azji może przynieść nowe spostrzeżenia i zmienić naszą perspektywę poprzez odwiedzenie miejsc, o których w innym wypadku moglibyśmy tylko poczytać. Japonia jest jednym z najbardziej popularnych celów podróży w regionie. Kraina Kwitnącej Wiśni utrzymuje silne poczucie historii i kultury, będąc jednocześnie światowym liderem w dziedzinie innowacyjnych technologii i mody. W szczególności Tokio jest ekscytującym i tętniącym życiem miastem, które szczyci się szeroką gamą atrakcji. Oto lista powodów, dla których powinieneś wybrać Tokio na następne wakacje.

Spojrzenie na życie z innej perspektywy

Jak na miasto tak tętniące życiem i zatłoczone jak Tokio to mieszkańcy są niezwykle troskliwi. Wszystko od metra do chodników jest czyste. Rzeczywiste doświadczenie miejscowych zasad i manier pozwala na spojrzenie na otaczający świat z drugiej perspektywy.

Będąc w Tokio, można zauważyć, że w mieście prawie nie ma koszy na śmieci, a mimo to prawie niemożliwe jest znalezienie pozostawionych odpadków. Ludzie organizują się w proste kolejki, czekając na zatłoczone metro. Poza tym, niesamowitym doświadczeniem może być doświadczenie etyki pracy Japończyków niezależnie od wykonywanego działania. Można to ujrzeć, przychodząc zarówno do restauracji fast food, sklepu spożywczego, jak i podczas spotkań biznesowych na wysokim szczeblu.

Kuchnia w Tokio

Jedzenie w Tokio jest świeże, bogate i smaczne, a sama ilość opcji jest niewiarygodnie duża. Dla oszczędnego podróżnika na każdym rogu znajdują się sklepy, w których serwowane są tradycyjne dania z makaronu, takie jak udon i yakisoba w bardzo przystępnych cenach, a w większości centrów handlowych znajdują się ogromne przedziały ze stoiskami, które oferują całą gamę kulinarnych opcji.

Świątynie, Sanktuaria i Ogrody

Jak na tak zurbanizowane miasto, Tokio ma niesamowitą liczbę pięknych ogrodów i kapliczek dla każdego, kto szuka spokojnego wytchnienia od gorączkowego środowiska. „Central Park” w Tokio to urocze miejsce zwane The Shinjuku Gyoen National Garden, w którym rozkwita każdej wiosny ponad 1500 drzew wiśni. Dla osób szukających spokoju, jak również bogatego kontekstu religijnego i historycznego, obowiązkowymi punktami do odwiedzenia są świątynie Shinto oraz świątynie wyznawców buddyzmu. Jednym z popularniejszych miejsc tego typu w mieście jest świątynia Shinto Meiji Jingu, która leży w samym sercu Tokio. Założone sto lat temu, by pomieścić dusze cesarza Meiji i cesarzowej Shoken, sanktuarium jest obecnie chronioną narodowo przestrzenią, w której znajdują się liczne zagrożone wyginięciem rośliny i zwierzęta. To idealne miejsce, aby cieszyć się spokojnym, medytacyjnym spacerem.

Nocne życie w Tokio

Życie nocne w Tokio jest dość szalone. Ulice miasta są pełne tanecznych klubów, ekskluzywnych barów, salonów karaoke (które są zaskakująco konkurencyjne) oraz klubów nocnych. Mieszanka osób, które można spotkać w klubach i barach, jest naprawdę barwna i niesamowita. Aby zobaczyć celebrytów, można udać się do takich klubów jak Le Baron de Paris lub New Lex Edo w Roppongi. Nocna atmosfera w centrum Tokio to doświadczenie, którego nie można nabyć nigdzie indziej. A co najważniejsze, pomimo całej mieszanki osobowości i subkultur wśród młodych, nocne ulice miasta są bardzo bezpieczne.

Japońskie fajerwerki

Sztuczne ognie i fajerwerki są integralną częścią japońskiej kultury i historii, dlatego przez cały rok odbywają się setki olśniewających pokazów i festiwal. Największe uroczystości są jednak w lecie, kiedy pogoda jest przewiewna, ciepła i idealna na relaks na świeżym powietrzu. Poza tym, Tokio to także bardzo długa lista niesamowitych atrakcji i zabytków turystycznych.

Akihabara

Dla tych, którzy są bardzo zainteresowani sprzętem technicznym lub pasjonatami hobby, Akihabara jest wymarzonym miejscem. W okolicy znajduje się wiele sklepów, w których można znaleźć wszystko, od modeli zabawek po najnowsze urządzenia cyfrowe. Poza sklepami z gadżetami można znaleźć duże domy towarowe, gdzie znajdują się nowości ze świata mody.

Teatr Kabuki

Aby doświadczyć więcej historii Tokio, warto wziąć udział w pokazie Kabuki. Kabuki to rodzaj dramatu z bardzo wyszukanym makijażem, obejmujący jasną białą farbę na twarzach aktorów oraz szczegółowe maski. Jest naśladowanie, muzyka i taniec, które w dużej mierze zależą od umiejętności aktorów. I pomimo mnóstwa postaci kobiecych w sztukach, wszyscy aktorzy to mężczyźni.

Odaiba

Sekcja Tokio znana jako Odaiba ma nieziemską jakość. Położona obok centrum miasta Odaiba jest własną pływającą wyspą oferującą restauracje, wspaniałą architekturę i różnorodną rozrywkę. Znajduje się tam Narodowe Muzeum Nauki i Innowacji, a także ogromny salon samochodowy o nazwie Toyota Mega Web, który sam w sobie jest interesującym okazem architektonicznym. Podróż do Tokio nie może odbyć się bez odwiedzenia tego miejsca.

Wyjazd do Tokio najlepiej zorganizować we współpracy z biurem podróży, aby zdjąć z siebie organizację wszystkich formalności w państwie na drugim końcu świata Warto zadbać także o przygotowanie kulturowe, ponieważ niektóre sytuacje mogą wydawać się szokujące.

 

 

 

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej