Posypią się mandaty. W pobliżu plaży nad jeziorem Okra kierowcy ignorują znak B1

  • Napisane przez  UM Drawsko
Posypią się mandaty. W pobliżu plaży nad jeziorem Okra kierowcy ignorują znak B1

Od 23 czerwca br. na terenie plaży miejskiej funkcjonuje kąpielisko, które cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. Niestety wraz z nastaniem wakacji i bardzo dobrymi warunkami pogodowymi część kierowców ignoruje znak B1 - „Zakaz ruchu”, który ustawiony jest przy drodze wjazdowej na plażę.

Znak,,Zakaz ruchu” ustawiony został w tym miejscu, aby osoby zmierzające na plażę w wielu przypadkach rodziny z dziećmi lub nawet same dzieci nie musiały uważać na poruszające się samochody. Również specyfika terenu w pobliżu plaży nie pozwala, aby mogły tam dojeżdżać pojazdy, których kierowcy chcą zaparkować lub dokonać manewru zawracania lub cofania.

W związku z tym, że wielu kierowców ignoruje postawiony znak  Straż Miejska podjęła działania zmierzające do całkowitego wyeliminowania pojazdów, które dojeżdżają w pobliże plaży. 

W ramach służby drawscy strażnicy będą regularnie patrolowali teren przy plaży zwracając szczególną uwagę na kierowców. Również zautomatyzowany proces pracy kamery drawskiego monitoringu dokumentuje w chwili obecnej wszystkich kierowców, którzy łamią przepisy drogowe w tym miejscu.

Przypominamy, że kierowca, który nie zastosuje się do znaku B1 może otrzymać mandat karny w wysokości do 500 zł i obligatoryjnie 5 punktów karnych.

Mamy nadzieję, że kierowcy będą stosowali się do znaku, przez co osoby zmierzające w kierunku plaży będą miały zapewnione bezpieczeństwo i nie będzie konieczności ustępowania miejsca poruszającym się pojazdom.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto