Siłowali się na rękę podczas parafiady

• Napisane przez  Mariusz Rufkiewicz

Stowarzyszenie Sportów Siłowych RUFIAN Jankowo było organizatorem VII Turnieju w siłowaniu na prawą rękę w kategorii open, który odbył się 20 czerwca w trakcie parafiady w Drawsku Pomorskim na parkingu przy Szkole Podstawowej nr 2.

Zawody poprowadził  Mariusz Rufkiewicz, który jednocześnie był konferansjerem bloku sportowego, a nad sprawnym przebiegiem rywalizacji czuwali sędziowie i sztab techniczny ze Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian w osobach: Dorota Rufkiewicz, Karol Frąckowiak, Mateusz Rufkiewicz, Tomasz Gryczka i Adam Bluj.
Zawodnicy walczyli w systemie każdy z każdym do dwóch wygranych. Po prawie godzinnej wyczerpującej walce podium wywalczyli :

• I   miejsce MIROSŁAW MISIURA Z DRAWSKA POMORSKIEGO
  • II  miejsce MARIUSZ KACZMARKIEWICZ Z MIELENKA DRAWSKIEGO
  • III miejsce  MICHAŁ CZĘŚCIK Z OLESZNA

Z dofinansowania przez gminę Drawsko Pomorskie zadania publicznego pod nazwą Upowszechnianie Sportów Siłowych, zakupione zostały puchary dla zwycięzców.  dodatkowo  zawodnicy, którzy stanęli na podium otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane prezesa INTERMARCHE w Drawsku Pomorskim Piotra Płażalskiego, wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy.

W konkursie dla publiczności w konkurencji "waga płaczu" wśród pań wygrała TERESA CZEKAJEWSKA  z Drawska Pomorskiego, która utrzymała ciężar 10 kg oburącz przed sobą na wyprostowanych rękach przez 54,50 sekund.

Wśród panów w konkurencji wyciskanie ketla ważącego 17,5 kg wygrał pan MICHAŁ CZĘŚCIK z Oleszna, który wycisnął ten ciężar 40 razy.

Zwycięzcy konkurencji dla publiczności otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez prezesa Intermarche w Drawsku Pomorskim Piotra Płażalskiego.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie Kamili Matysiak, Piotrowi Płażalskiemu prezesowi Intermarche w Drawsku Pomorskim, Hubertowi Makara za pomoc i osobiste zaangażowanie w organizaję turnieju w siłowaniu na prawą rękę