Bartosz Smyk zdobył tytuł Mistrza Województwa Zachodniopomorskiego w biegu na orientację

• Napisane przez  Jan Macul
Bartosz Smyk Fot. Jan Macul Bartosz Smyk Fot. Jan Macul

15-go czerwca Złocieniec gościł najlepszych zawodników w Województwie Zachodniopomorskim w Biegach na Orientację z udziałem debiutujących na tym poziomie uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu.

Bieg klasyczny BnO odbył w rozległym i wymagającym kompleksie leśnym „KAŃSKO”z lokalizacją centrum zawodów na skraju Osiedla Pomorskiego. Rywalizacja miała bardzo dynamiczny przebieg z uwagi na przechodzącą w tym czasie nawałnicę nad Złocieńcem. Szczęście dopisało najlepszym. Zawodnicy „ANDERSA” zdominowali kategorie młodzieżowe mistrzostw zajmując wysokie lokaty.

W kategorii M-18 Bartosz Smyk zdobył tytuł Mistrza Województwa Zachodniopomorskiego w klasycznym (ok. 9 km.) biegu na orientację, a jego kolega z klasy Wojciech Ingram tytuł Wicemistrza. Debiutujące na tak dużej imprezie sportowej Zuzanna Kaczor i Magdalena Politowska mimo znacznego wysiłku i przygotowań w zaawansowanej kat. K-18  w trosce o własne bezpieczeństwo przegrały z kapryśną pogodą. Większość z ponad 150 zawodników rozpoczynało swój start w upale, a kończyło w rzęsistym deszczu przy wyładowaniach atmosferycznych. Decyzja dziewcząt o przerwaniu rywalizacji była rozsądna i uzasadniona. W kategorii masters złoto zdobył w biegu klasycznym trener i opiekun szkolnej drużyny orientacji sportowej ze Złocieńca Jan Macul.

Mistrzowie Województwa Zachodniopomorskiego 2019 potwierdzili również swój prymat w dniu 16- go czerwca na dystansie średnim w Mistrzostwach Pomorza i Kujaw zajmując odpowiednio miejsca: drugie- Bartosz Smyk, pierwsze- Jan Macul. Zawody odbyły się w Złocieńcu-Budowie.