Nasza relacja po nawałnicy w Złocieńcu

Nasza relacja po nawałnicy w Złocieńcu

W sobotni wieczór po godz. 19-stej przez teren Pojezierza Drawskiego przeszła ulewa, gradobicie oraz silne wiatry. Na terenie gminy Złocieniec wystąpiła miejscowo trąba powietrzna. Wystąpiła również przerwa w dostawie prądu. Jednocześnie na ulicach Drawska i Złocieńca rozbrzmiały syreny samochodów strażackich. W Powiatowym Stanowisku Kierowania drawskiej straży telefon nie przestawał dzwonić.

Wystąpiły również problemy z prawidłowym działaniem siedzi komórkowej. Na naszym profilu w portalu Facebook zapytaliśmy internautów o sytuację w regionie. Przekazywane informacje brzmiały dramatycznie, szczególnie te z okolicy Złocieńca. Około godz. 20-stej było już wiadomo, że nad regionem przeszła trąba powietrzna i wyrządziła wiele szkód. Do działań dysponowane były kolejne zastępy strażaków. Pierwsze działania zaczął podejmować również powiatowy sztab kryzysowy. W bazie złocienieckich strażaków stworzony został prowizoryczny punkt dowodzenia. Z tego miejsca dysponowane były jednostki.

Najcięższa sytuacja panowała w Złocieńcu nad jeziorem Dłusko i w okolicy Cieszyna. Tam przez kilka godzin trwało udrażnianie dróg leśnych, aby dotrzeć do uwięzionych osób. Silny wiatr uszkodził także konstrukcję dachów kilkunastu budynków. W pobliżu stadionu w Złocieńcu uszkodzone zostały samochody. Na szczęście podczas nawałnicy nikt nie odniósł obrażeń.

W niedzielę do Złocieńca przyjechał Wojewoda Zachodniopomorski Tomasz Hinc oraz Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski. W ocenie skutków nawałnicy Wojewodzie i Komendantowi towarzyszył Starosta Drawski Stanisław Cybula, Jacek Żychliński – Szef Zarzadzania Kryzysowego Powiatu Drawskiego, Burmistrz Złocieńca Krzysztof Zacharzewski. a także komendant PSP w Drawsku Pomorskim Paweł Dymecki.

Poniżej nasze relacje video

Dodatkowe informacje

  • Film:
  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto