Ruszyło głosowanie w II filarze Społecznika – zagłosujcie koniecznie

 • Napisane przez  DSI we współpracy z wzp.pl
Ruszyło głosowanie w II filarze Społecznika – zagłosujcie koniecznie

Do 14 czerwca mieszkańcy Pomorza Zachodniego mają czas, by za pomocą platformy internetowej:

wskazać projekty o zasięgu regionalnym i powiatowym Społecznika, na których realizacji im zależy.

Każda osoba, która w dniu głosowania ukończyła 16 lat może wziąć udział w głosowaniu oddając swój głos na 3 inicjatywy o zasięgu wojewódzkim oraz 1 głos na inicjatywę o zasięgu powiatowym (wg miejsca zamieszkania). Aby głos był ważny należy głosować podając swój adres e-mail oraz datę urodzenia i wyrazić niezbędne zgody. Głosowanie odbywa się tylko elektronicznie, a dany adres e-mail bierze udział w głosowaniu jedynie raz.

Aby inicjatywy regionalne mogły otrzymać dofinansowanie muszą zdobyć:

 • a) minimum 400 głosów na regionalną inicjatywę obywatelską o zasięgu regionalnym,
 • b) minimum 0,3% głosów mieszkańców danego powiatu (wg danych GUS na stan 31.12.2018r.) na regionalną inicjatywę obywatelską o zasięgu powiatowym, przy założeniu minimum 400 głosów dla Miasta Szczecin.

Minimalna ilość głosów dla poszczególnych powiatów to:

 • 1. białogardzki - 144
 • 2. choszczeński - 146
 • 3. drawski - 172
 • 4. goleniowski - 248
 • 5. gryficki - 182
 • 6. gryfiński - 248
 • 7. kamieński - 142
 • 8. kołobrzeski - 239
 • 9. koszaliński - 199
 • 10. łobeski - 111
 • 11. myśliborski - 199
 • 12. policki - 238
 • 13. pyrzycki - 119
 • 14. sławieński - 169
 • 15. stargardzki - 360
 • 16. szczecinecki - 234
 • 17. świdwiński - 142
 • 18. wałecki - 160
 • 19. Koszalin - 322
 • 20. Szczecin - 400
 • 21. Świnoujście - 123

Wszelkie informacje nt. głosowania w II filarze zawarte są w regulaminie.

W powiecie drawskm są do wyboru 4 inicjatywy:

 • Sportowo na Łące 

Inicjatywa obywatelska polega na zagospodarowaniu przestrzeni publicznej w miejscowości Łąka poprzez zakup i montaż kręgielni plenerowej.Realizacja zadań ma na celu propagowanie i rozwój kultury fizycznej, zagospodarowanie czasu wolnego po szkole oraz integrację najmłodszych mieszkańców miejscowości z osobami starszymi. Ponadto, stworzenie miejsca do uprawniania sportu z pewnością pozytywnie przyczyni się do większej integracji środowiska lokalnego.

 • Zwiększenie świadomości społecznej w zakresie bezpieczeństwa pożarowego - pokazy gaszenia żywego ognia.

W ramach projektu planujemy przeprowadzić cykl pokazów dla społeczności podczas m. in. Powiatowych Zawodów Pożarniczych. W tym roku planujemy skupić się na pokazach gaszenia żywego ognia oraz przedstawić uczestnikom uroczystości konsekwencje nieodpowiedzialnego obchodzenia się z ogniem, możliwości i technik gaszenia i radzenia sobie w sytuacjach zaprószenia ognia. Zakupimy tzw. trenażer gaśnicowy oraz drobne upominki dla uczestników pokazów.

 • Powrót do przeszłości - dzieciństwo do smartfona 

Inicjatywa obywatelska dotyczy modernizacji placu zabaw zlokalizowanego na Osiedlu Wieszczów w Czaplinku.Pragniemy doposażyć plac zabaw w nowe elementy zabawowe dostosowane do zainteresowań i potrzeb naszych najmłodszych mieszkańców. Wymiana zużytych elementów zabawowych przyczyni się do zwiększenia integracji społecznej na osiedlu jak również, stanie się alternatywą spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu przez najmłodszych mieszkańców osiedla

 • Aktywnie znaczy zdrowo vol. II 

W ramach wydarzeń skierowanych do mieszkańców chcemy przeprowadzić - bezpłatne warsztat taneczne sztuki walki, które będą zachętą do zmiany stylu życia na bardziej aktywny. To będą przyjazne, łatwe i pozytywne zajęcia. W planie mamy: taniec, pilates czy kurs samoobrony i na koniec trochę aktywnej integracji! Masterclass ZUMBA. Czeka Was kilka godzin świetnej zabawy spędzonej aktywnie z najlpszymi instruktorami. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie !!!

Inicjatywy regionalne:

VI Edycja Skrzat CUP 2019 
PIŁKA NOŻNA DLA NAJMNIEJSZYCH - WSZYSCY JESTEŚMY ZWYCIĘZCAMI!

II Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Wakeboardzie 
Drugie na Pomorzu Zachodnim Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Wakeboardzie. Jazda na desce się po wodzie za wyciągiem przez kilka ostatnich lat zyskała sporą rzeszę zwolenników, którzy całkiem dobrze sobie radzą w tej dyscyplinie sportu. Przyszedł czas aby stanąć do walki o najwyższy stopień podium i pokazać kto jest najlepszy w wakeboardingu na Pomorzu Zachodnim.

Regaty o Puchar Prezesa Srodkowopomorskiego Regionalnego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Koszalinie 
Regaty żeglarskie promują kulturę fizyczną dzieci, młodzież i osoby dorosłe, promują turystykę aktywną na wodzie,integrują społeczność lokalną, wzajemną pomoc na wodzie , ochronę naturalnego środowiska . Propaguje też zalety naszego regionu pod względem turystycznym, krajoznawczym i wypoczynkowym.

KULĄ w RAKA 
Zawody pod nazwą „ Kulą w raka” zakłada wyjście kobiet po mastektomii z izolacji i uaktywnienie ich w środowisku rodzinnym i lokalnym, a także: integracja osób niepełnosprawnych z lokalnym społeczeństwem, wspólne spędzanie czasu, chęć wyjścia z domu w czasie załamania psychicznego. Panie ze swymi rodzinami i przyjaciółmi pokażą, że choroba to nie wyrok i pomimo niej potrafią czerpać radość z życia.

Skakanki,zjeżdżanki 
Na wybudowanym przez mieszkańców obiekcie sportowo-rekreacyjnym zostanie postawiony element placu zabaw dla dzieci młodszych i starszych.Rozszerzy to ofertę spędzenia wolnego czasu dla tej grupy wiekowej.co nie jest bez znaczenia w dobie gier komputerowych.

Od rolki do tyrolki -uzupełnienie strefy odpoczynku we wsi Jęczydół 
Projekt ma na celu stworzenie atrakcyjnego miejsca służącemu rozwijaniu sprawności fizycznej i propagowaniu aktywnego wypoczynku we wsi Jęczydół dostępnego dla mieszkańców i przybywających turystów co sprzyja profilaktyce zdrowia.Walory krajoznawczo-turystyczne wioski pozwalają na rozwijanie szeroko rozumianej integracji .

Mistrzostwa Pomorza Zachodniego w Motocrossie 
Mistrzostwa Pomorza Zachodniego w Motocrossie mają wyłonić i uhonorować najlepszych zawodników naszego województwa, oraz zachęcić posiadaczy odpowiedniego sprzętu do uprawiana tej dyscypliny sportu i korzystania z torów motocrossowych zamiast jazdy po lasach - umożliwią też amatorom start w legalnych zawodach oraz zdobycie licencji zawodnika.

MIGIEM POD WODĘ 2019 
Dwudniowe nurkowanie intro w jeziorze Ińsko dla osób niesłyszących z terenu województwa zachodniopomorskiego połączone z imprezą grillową.

Aktywne maluchy w Kamieniu Pomorskim 
Organizacja trzech turniejów piłkarskich dla młodych mieszkańców województwa zachodniopomorskiego urodzonych w latach 2010-2014. Danie im szansy na rozwój swoich umiejętności w myśl zasady każdy zespół wygrywa.

16. EUROPEJSKI MAŁY FESTIWAL FILMOWY Integracja Ty i Ja 
Mały Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja - impreza kulturalno- integracyjno- sportowo-edukacyjna dla całej społeczności woj. zachodniopomorskiego. Działania kierowane na integrację przez sztukę filmową, muzykę, śpiew, teatr, fotografię, plastykę, sport itp

II AKCJA PLOGGINGOWA DRUŻYNY ŁOBUZIAKÓW! RAZ, DWA, TRZY, ŁOBUZIAKI Z EKOLOGIĄ NA TY ! BIEGAMY I PUSZCZĘ BUKOWĄ SPRZĄTAMY! 
II EKO-BIEG DRUŻYNY ŁOBUZIAKÓW-BIEGAMY I PUSZCZĘ BUKOWĄ SPRZĄTAMY ! 28.09.2019 godz.12:00 Akcja ploggingowa, czyli połączenie biegania ze sprzątaniem Puszczy Bukowej. Dodatkowo, przez cały wrzesień będzie trwała zbiórka drobnych odpadów, elektroodpadów np. zepsute suszarki, baterie, stare telefony i nakrętek od butelek PET. Finał zbiórki na biegu. Ochrona naszego środowiska naturalnego dla przyszłych pokoleń. RAZ, DWA, TRZY ŁOBUZIAKI Z EKOLOGIĄ NA TY!

Bezpieczeństwo społeczności lokalnych w obiektach użyteczności publicznej tj. Urząd Miasta Świnoujście, Urząd Miasta Międzyzdroje, Urząd Gminy i Miasta Goleniów 
Projekt prewencyjny aktywne ratownictwo w obiektach użyteczności publicznej na przykładzie Urzędów Miast: Świnoujście, Międzyzdroje i Goleniów w świetle umiejętności udzielania pierwszej pomocy w wypadkach szczególnego zagrożenia. Praktyczne nabycie umiejętności w zakresie bezpiecznego zachowania, wykorzystania ich w sytuacjach życia codziennego ( w tym w sytuacjach zagrożenia) oraz w działaniach przy współpracy z służbami i organizacjami.

WYBIEGAJMY DZIECIOM UŚMIECH - LOKOMOTYWA UŚMIECHU 
LOKOMOTYWA UŚMIECHU-inicjatywa charytatywna organizatorów akcji Wybiegajmy Dzieciom Uśmiech angażująca mieszkańców województwa zachodniopomorskiego,nie tylko sportowców.Polega na przekazywaniu pałeczki sztafetowej między miejscowościami wszystkich powiatów województwa.Twarzą akcji jest m.in. Monika Pyrek.Cel akcji-zbiórka pieniędzy na działalność Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci oraz integracja środowisk sportowych województwa

VI GRYFICKA DZIESIĄTKA-BIEGAJ Z NAMI POMORZANAMI WAKACYJNY BIEG PO ZDROWIE ! 
VI GRYFICKA DZIESIĄTKA ! BIEGAJ Z NAMI POMORZANAMI-ŻYJ AKTYWNIE I ZDROWO! BIEG NA DYSTANSACH 10 KM, 5 KM ORAZ 5 KM NORDIC WALKING PO LEŚNYCH ŚCIEŻKACH POWIATU GRYFICKIEGO, WSPANIAŁA RODZINNA ATMOSFERA, NA ZAKOŃCZENIE INTEGRACYJNE OGNISKO! LOSOWANIE NAGRÓD! INTEGRACJA IMPREZA MIESZKAŃCÓW POMORZA ZACHODNIEGO!

II Piknik Czarnoprochowy 
Zapraszamy na II Piknik Czarnoprochowy w Bobolicach - 5.10.2019. Tu poczujesz atmosferę strzelectwa westernowego i obejrzysz repliki broni historycznej. Nauczysz się bezpiecznie ładować i obsługiwać broń czarnoprochową - poczuj dreszczyk emocji, zapach dymu i huk strzału na strzelnicy w Bobolicach. Projekt wspiera rozwój kultury strzeleckiej w naszym województwie.

II FESTIWAL MACHIN OBLĘŻNICZYCH w CHWARSZCZANACH 
Druga edycja jedynego w Polsce Festiwalu Machin Oblężniczych 24 sierpnia 2018 roku - pokazane zostaną działające i w pełni sprawne repliki średniowiecznych machin wojennych w skali 1:1. Ich konstruktorzy przez cały dzień będą prezentować i tłumaczyć zasady ich działania. Dopełnieniem będzie wykład i wystawa prac graficznych na temat machin oblężniczych na przestrzeni dziejów poprowadzony przez wybitnego specjalistę, autora książki o machinach wojennych.

Festiwal Biegowy - Dziki Weekend 2019 
Festiwal Biegów Dziki Weekend 2019 jest nowoczesną formą spędzania czasu całych rodzin, trzy dni spędzone w Policach sprawiają wielką radość dla całych rodzin. W programie imprezy biegi przełajowe dla dzieci i dorosłych, biegi ekstremalne dla dzieci i dorosłych oraz wycieczka dla całych rodzin w ramach pakietu Festiwalu. Police - Tu trzeba BYĆ.

Zachodniopomorski turniej wiedzy o bezpieczeństwie i umiejętności praktycznych drużyn harcerskich pn. Turniej specjalności 
Turniej jest organizowany wspólnie z Policją, Strażą Pożarną oraz WOPR-em. Jego zadaniem jest zwiększenie wiedzy oraz umiejętności uczestników związanych z bezpieczeństwem. Harcerze wykonując zadania, które zostały przygotowane oraz będą przeprowadzone przez specjalistów z powyższych służb, uczą się bezpiecznych zachowań i nabywają umiejętności reagowania w niebezpiecznych sytuacjach. Wzmacniają się kontakty koleżeńskie oraz relacje w grupach.

VI edycja ogólnopolskiego wydarzenia esportowego - Złocieniec Game Festival 
Złocieniec Game Festival to coroczna impreza esportowa, zrzeszająca największych fanów turniejowych gier komputerowych w kraju i regionie. Naszym celem jest popularyzowanie esportu oraz zdrowej rywalizacji. Dążymy do uświadomienia społeczeństwa, o tym, że esport to również dziedzina sportu. Ostatnia edycja ZGF była powiewem świeżości, który został odczuty przez wszystkie osoby związane z branżą. Obecnie mamy na celu utrzymanie tego fenomenalnego odzewu.

#StreetArt 2019 
Trasa koncertowa #StreetArt2019 to cykl ulicznych koncertów, muzyczne show i niesamowita dawka prawdziwej muzyki. Polskie piosenki, które odbiły swoje piętno w kanonie narodowej twórczości. Działania #StreetArt2019 mają na celu nawiązanie bliskiej relacji z widzem. Repertuar składa się z najbardziej znanych polskich piosenek , których teksty czy muzyka na stałe wpisały się w kanon polskiej muzyki, a przede wszystkim niosą ze sobą pewne przesłanie.

„Mila Radości dla Niepodległości - uczczenie Narodowego Święta Niepodległości poprzez organizację ulicznego biegu dla Małych i Dużych”. 
„Mila Radości dla Niepodległości - uczczenie Narodowego Święta Niepodległości poprzez organizację ulicznego biegu dla Małych i Dużych” - to radosna, integrująca inicjatywa sportowo-rekreacyjna, angażująca osoby w różnym wieku oraz z różnych stron Polski do aktywnego oddania szacunku osobom, które walczyły o niepodległość naszego kraju. Inicjatywa przewiduje bezpośredni udział blisko 260 osób - bieg uliczny dzieci i dorosłych oraz rekreacja w kąciku zabaw.

IX Spotkania z Historią na Ziemi Bańskiej 
Już po raz IX pragniemy zorganizować na terenie Ziemi Bańskiej Spotkania z Historią. Podczas tych niezwykłych dni w gminie Banie obudzi się przeszłość – będzie można zajrzeć tu do obozu rycerskiego, zobaczyć pokazy rzemieślnicze i konkursy artyleryjskie oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek o lokalnej historii. Planujemy zorganizować także zawody plebejskie – sportowe konkursy prowadzone w średniowiecznym duchu, do których zaprosimy reprezentantów wiosek.

Teatr historyczny – od fascynacji do edukacji 
Projekt zakłada przeprowadzenie 10 wyjątkowych Żywych Lekcji Historii, których uczestnikami będzie ok. 600 uczniów szkół z terenu 3 powiatów: M.Szczecin, polickiego, gryfińskiego. Lekcje zrealizuje teatr historyczny – Chorągiew Komturstwa Gniewskiego (współorganizator corocznych inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem). To już druga edycja, w której wezmą udział kolejne klasy i szkoły z naszego regionu!

10 otwartych treningów piłki nożnej w 10 różnych miejscowościach w województwie zachodniopomorskim 
Przeprowadzenie 10 otwartych treningów piłki nożnej dla dzieci w wieku 3-10 lat w okresie od 1.07.2019r. do 15.11.2019r. w 10 różnych miejscowościach w województwie zachodniopomorskim: Kołobrzeg, Świnoujście, Nowogard, Przecław, Golczewo, Gryfino, Płoty, Chojna, Krzęcin, Dobra Szczecińska. Organizatorem serii treningów jest Pogoń Szczecin Football Schools.

II Regionalny Kongres Kobiet w Tucznie 
2 Regionalny Kongres Kobiet w Tucznie w dniu 28.09.2019 r., dla powiatu świdwińskiego, szczecineckiego i wałeckiego. Kongres zbuduje więzi i solidarności wśród kobiet, opartej na wiedzy o ich ekonomicznym, kulturowym i wychowawczym dorobku, na pamięci o ich historycznych dokonaniach i na nadziejach dotyczących równego społeczeństwa przyszłości.

POWRÓT DO STAROPOLSKICH TRADYCJI KULINARNYCH- CYKL WARSZTATÓW 
GOŚCINNE CZARNOWO- POWRÓT DO STAROPOLSKIEJ TRADYCJI

Altana grillowa na stadionie sportowym - zakup i montaż 
Altana na stadionie, to legalne miejsce na uprawianie ulubionego sportu, czyli grillowania. Pomieści ona do kilkudziesięciu osób, zapewni przyjemny cień w gorący dzień i schronienie w razie brzydkiej pogody. Będzie też udogodnieniem i uatrakcyjni pobyt licznym uczestnikom organizowanych na stadionie zawodów sportowych, turniejów i spartakiad o zasięgu regionalnym. Skorzysta każdy, kto zechce zorganizować i połączyć aktywny wypoczynek z biesiadowaniem.

Splash of color 
Splash of Colors - Święto Kolorów Najbardziej kolorowy event w zachodniopomorskim! Fantastyczna muzyka, niezapomniana atmosfera i kolorowy zawrót głowy

Piłkarski dart! 
Piłkarski dart to innowacyjna gra dla dzieci i młodzieży. Połączenie piłki nożnej z dartem. Wielka, ponad 5 metrowa tarcza, piłki i Ty. Świetna zabawa gwarantowana! Tego jeszcze u Nas nie było! Głosuj na tą inicjatywą a spotkamy się w Twoim mieście!

Za kulisami - małe kino w małych Barwicach 
Za kulisami - małe kino w małych Barwicach to projekt dla młodych mieszkańców naszego regionu. Realizując go chcemy pokazać młodym ludziom inne formy spedzania wolnego czasu i nauczyć jak robić to dobrze. Projekt ma charakter edukacyjny, integracyjny i otwarty. Uczestnicy nabędą umiejętności z zakresu tworzenia filmów, począwszy od pracy nad scenariuszem,przez etap zdjęciowy po końcowy montaż filmu. Naszymi pracami pochwalimi się podczas Dnia Filmu.

VibeLab 2019 
Organizacja warsztatów VibeLab pozwoli na otwarte uczestnictwo mieszkańców Pomorza Zachodniego w niebanalnej kulturze. Przedsięwzięcie skierowane będzie do osób poszukujących wiedzy w zakresie DJ’ingu, nowoczesnych, ciekawych dźwięków. To alternatywna propozycja kulturalna daleka od bylejakości i kiczu. VibeLab zaprezentuje uczestnikom najnowsze trendy muzyczne i sztukę tzw. „off-kultury”.

MUZYCZNE HISTORIE POMORZA ZACHODNIEGO W ŻEGLARSKICH PIOSENKACH IGA’cki Band 
„MUZYCZNE HISTORIE POMORZA ZACHODNIEGO W ŻEGLARSKICH PIOSENKACH IGA’cki Band” to koncerty z piosenkami żeglarskimi o historiach, ludziach, wydarzeniach i miejscach Pomorza Zachodniego. Słuchacze otrzymają specjalne śpiewniki. Koncerty odbędą się w muzeum w Niechorzu, w klubie żeglarskim w Nowogardzie, w marinie w Lubczynie, w bibliotece w Gryficach, na festynie w gminie Dobra oraz w Gminnym Centrum Edukacji i Rekreacji Trzebieży. Poznaj te historie i Ty.

Kajakiem po czystej Redze 
Rega to jedna z najpiękniejszych rzek Pomorza Zachodniego. Zapraszamy mieszkańców powiatów świdwińskiego, łobeskiego i gryfickiego na rodzinne spływy kajakowe połączone ze sprzątaniem rzeki, zakończone integracyjnym ogniskiem. Zaprzyjaźnijmy się z Regą, poznajmy jej uroki, chrońmy jej dorzecze przed zaśmiecaniem i dewastacją. Zapewnimy dobrą zabawę połączoną z działaniem na rzecz rzeki i jej środowiska. Głosuj i weź udział w spływie Regą!

I Roller Cup Pomorza Zachodniego 
I Roller Cup Pomorza Zachodniego! Święto dla miłośników jazdy na rolkach. W niedzielę 29 września 2019 w Szczecinie odbędą się pierwsze, historyczne pierwsze zawody Roller Cup Pomorza Zachodniego! Wspaniała impreza dla całych rodzin. Dystans 10 km dla dorosłych. Wyścigi dzieci i młodzieży na dystansie 950 m i przedszkolaków dystans 500 m. I Roller Cup będzie miało charakter otwarty, każdy może wystartować, wystarczy mieć rolki i kask. Na najlepszych czekają nagrody

Razem możemy być FIT 
Mało kto wie, gdzie leży Godzisław. A leży z dala od głównych dróg, wśród pól i lasów, na granicy trzech powiatów: szczecineckiego, koszalińskiego i białogardzkiego, skąd daleko i do Szczecinka i do Koszalina i do Białogardu. Mieszkańcy Godzisławia nie chcą jednak zaszyć się w głuszy. Chcą działać, chcą być aktywni. Chcą żeby życie tu było lepsze.

Kawiarnia Obywatelska. Porozmawiajmy o... 
Aktywność! Kreatywność! Obywatelskość! Dialog! Jeśli chcesz zacząć działać? Pomagać?! Albo wręcz odwrotnie.Czujesz wypalenie, zniechęcenie?Dołącz do nas. Porozmawiajmy o...to cykl spotkań w ramach Kawiarni Obywatelskiej z przestrzenią dla Ciebie. Kawiarnia Obywatelska to nieformalne otwarte spotkania, w ramach których w luźnej atmosferze podyskutujemy, co można zrobić dla naszej społeczności, dla naszych wolontariuszy i dla nas samych. Dołącz do nas!

VII Bieg Mikołajkowy w Policach 
HoHoHo! Serdecznie zapraszamy do głosowania na Największą Sportową Wigilię w Polsce - VII Bieg Mikołajkowy w Policach! Świąteczna atmosfera! Barszcz, pierogi, kolędy, przebierańcy!

Active Challenge Szczecinek 
Active Challenge Szczecinek. Po raz pierwszy w Polsce I edycja nietuzinkowego wydarzenia, które chcielibyśmy zadedykować zarówno zawodowcom, jak i amatorom z całej Polski. Wyjątkowy i oryginalny charakter temu wyzwaniu nadadzą z pewnością warunki naturalne Szczecinka, a przede wszystkim park i jezioro, które chcemy wykorzystać w naszej formule. Sam bieg z przeszkodami połączony będzie z jazdą na rowerze, a także pokonaniem pewnego odcinka trasy kajakiem.

Paramilitarne zawody sprawnościowe szkół regionu koszalińskiego 
Paramilitarne zawody sprawnościowe szkół regionu koszalińskiego to propagowanie tężyzny fizycznej, umiejętności strzeleckich, paramilitarnych i pracy zespołowej. Pokonaj ze swoją drużyną trasę terenową wokół Polanowa i wykonajcie zadania z zakresu strzelectwa, survivalu i umiejętności żołnierskich.

Przemocy mówimy NIE, wybieramy WenDO. 
Przemocy powiedz NIE! Wybierz DROGĘ KOBIET czyli WenDo! Postaw na asertywność, odwagę, dialog, wartości i taniec. Zatańczmy razem przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewczynek. Przestańmy czuć się bezradne i bezbronne. Reagujmy na przemoc. Wzmocnijmy nasze poczucie pewności siebie i poczucie własnej wartości. Stańmy się liderkami, na które czekamy. Dołączcie do nas, głosujcie na DROGĘ KOBIET!

V Przełajowy Test Coopera 
V Przełajowy Test Coopera to nowy pomysł na wspólną zabawę w czasie wolnym i wspólny wysiłek fizyczny na świeżym powietrzu i przepięknych okolicach lasu. Niesamowity klimat, emocje, adrenalina i możliwość pokonywania własnych słabości, to nasza propozycja na aktywny wypoczynek w Policach. Dołączysz do nas?

Rowerem na szlaku Pana Samochodzika 
Rajd rowerowy Rowerem na szlaku Pana Samochodzika ma zachęcić mieszkańców województwa zachodniopomorskiego do aktywnego spędzania czasu wolnego na jednośladzie, poznawanie piękna ukształtowania terenu oraz promować ścieżkę rowerową Siekierki -Trzciński Zdrój.

Na koń - tradycje i zwyczaje jeździeckie Pomorza Zachodniego. 
W ramach planowanej inicjatywy dzieci i młodzież zamieszkująca województwo zachodniopomorskie weźmie udział w wizycie studyjnej do Białego Boru, podczas której pozna tradycje jeździeckie Pomorza Zachodniego. W ramach wizyty uczestnicy wezmą udział w wykładach poświęconych historii polskiego jeździectwa oraz w spotkaniach z osobami ze świata sportu. W trakcie wizyty będzie również okazja bezpośredniego obcowania z końmi.

JAZZ NAD INĄ 
„JAZZ NAD INĄ” jest nowym wydarzeniem warsztatowo - koncertowym o charakterze regionalnym, włączającym do współpracy mieszkańców pochodzących z 3 powiatów naszego województwa. W swej formie jest przystępnym w odbiorze i nieodpłatnym wydarzeniem artystycznym z udziałem uznanych muzyków jazzowych tworzących zespół THE BEAT FREAKS. Wieczorny koncert w plenerze nad rzeką Iną poprzedzony będzie warsztatem muzycznym (6h) prowadzonym przez Jazz-manów.

Marsz Nordic Walking Mikołajkowy w Policach 
HoHoHo! Serdecznie zapraszamy do głosowania na Największą Sportową Wigilię w Polsce - Marsz Nordic Walking Mikołajkowy w Policach! Świąteczna atmosfera! Barszcz, pierogi, kolędy, przebierańcy! Łączymy wspólne pasje i pokolenia! Zapełnijcie głosami wór Świętego Mikołaja!

Plenerowe Studio Kreatywności 
Plenerowe Studio Kreatywności- projekt innowacyjnych festynów z zakresu fizyki, chemii, mikrobiologii, połączony z zabawą i konkursami plastycznymi; Skierowany do dzieci i rodziców z powiatów: Myśliborskiego (Dębno), Gryfińskiego (Mieszkowice), Pyrzyckiego (Lipiany). Zmieńmy razem waszą przestrzeń.

III Przegląd Kina Ukraińskiego - 2019 
III Przegląd Kina Ukraińskiego - 3-dniowy pokaz filmów. Koszalin i Kołobrzeg lub Wałcz. Wstęp wolny! Zadanie promuje Województwo Zachodniopomorskie, jako region wielokulturowy, uwzględniający działalność mniejszości narodowych i etnicznych, wpisuje się w tradycje 'filmowego' Koszalina! Odbiorcy mieszkańcy Województwa Zachodniopomorskiego bez względu na wiek i narodowość.

Wraki Województwa Zachodniopomorskiego - Galeria Filmowa i Fotograficzna ON-LINE 
Wody Bałtyku w okolicach Kołobrzegu kryją w sobie zatopione wraki. Zanurkujemy na najciekawszych z nich, pokażemy życie jakie tętni w polskich jeziorach faunę i florę - bogactwo podwodnego świata. Efektem naszych działań będzie stworzona Galeria On-line Tajemnice wód Pomorza Zachodniego. Działania będą prowadzone w pow. kołobrzeskim, stargardzkim i drawskim. Cel: edukacja i historia a także zarażenie pasją nurkowania mieszkańców woj. zachodniopomorsiego!

Planszówki nad morzem 2019 
Jedyny w Województwie Zachodniopomorskim festiwal gier planszowych. Setki gier, wydawcy z całej Polski, autorzy, znani recenzenci, nowości na rynku wydawniczym. Dwa dni dobrej zabawy z grami planszowymi.

Ultra Gryfus 2019 - II Turystyczny ultramaraton rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego 
Druga edycja Turystycznego ultramaratonu rowerowego dookoła Zalewu Szczecińskiego - Ultra Gryfus 2019. Wydarzenie adresowane zarówno do miłośników turystyki rowerowej, jak i kolarzy lubiących sportową rywalizację, którzy chcą poznać piękno szlaku dookoła Zalewu Szczecińskiego. Ultramaraton prowadzący przez 6 powiatów naszego województwa, przybliżający piękno Pomorza Zachodniego. 260 kilometrów gwarantujących piękne widoki i zdrową rywalizację.

Rega i jej mieszkańcy widziani oczami dzieci 
Zobaczmy Regę i mieszkańców jej dorzecza - faunę i florę - oczami dzieci. W ramach działania zorganizujemy konkurs plastyczny z atrakcyjnymi nagrodami dla szkół podstawowych powiatów świdwińskiego, łobeskiego i gryfickiego. Zorganizujemy trzy wystawy konkursowych prac, które poddamy głosowaniu mieszkańców. Wydamy kalendarz z nagrodzonymi pracami prezentujący piękno Regi. Oddajcie na nas głos, zapewniając dzieciom dobrą zabawę i edukację ekologiczną.

Międzywojewódzki Festiwal Trójek Koszykarskich dla Dzieci Młody Olimpijczyk 2019 
Międzywojewódzki Festiwal Trójek Koszykarskich dla Dzieci Młody Olimpijczyk 2019 jest skierowany dla zawodników w wieku z rocznika 2006 i młodsi (uczniowie szkół podst.)Popularne trójki koszykarskie są to zawody ,w których zespoły rozgrywają swoje mecze na jeden kosz. To najprostsza forma rywalizacji w koszykówce.Od najbliższych Igrzysk Olimpijskich 3x3 będzie oficjalną dyscypliną . W Festiwalu wezmą udział zespoły z województw : Zach-Pom, Wlp i Pomorskieg

Turniej nadziei olimpijskich - Usedom Open 2019 
Popularyzacja dyscypliny taekwondo profesjonalne zawody dla różnych grup wiekowych. Pokazy, szkolenia, gry i zabawy sportowe , degustacja zdrowej żywności kuchni koreańskiej (azjatyckiej).

Festiwal Uśmiechu edycja 2 
,,Bo uśmiech dziecka jest radością dorosłych - każda wspólna chwila dziecka z rodzicem niesie radość. Chcemy ofiarować Państwu niezapomniane chwilę z rodziną i obudzić w Państwu uśpione dziecko... Bawcie się, śmiejcie, twórzcie niezapomniane, wspólne wspomnienia z dala od komputerów, telefonów. Tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia!

Mecz Gwiazd Szczecińskiej Koszykówki 
Mecz Gwiazd Szczecińskiej Koszykówki to ogromna gratka dla każdego kibica sportów zespołowych, będąca niespotykaną okazją do spotkania z grupą najlepszych koszykarzy ze Szczecina i okolic. Cały dzień koszykarskich zmagań to spotkanie legend szczecińskiej koszykówki z najmłodszymi adeptami tego sportu, a zarazem pasjonujące spotkanie sportowców aktywnych zawodowo, reprezentantów kraju i największych lokalnych talentów w celu promocji koszykówki.

 

Dodatkowe informacje

 • ISSUU:
  Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto