Intermarche Drawsko


Licealno-gimnazjalne warsztaty teatralne w Kaliszu Pomorskim

  • Napisane przez  Jakub Biegniewski
  • Galeria
Warsztaty. Fot. Jakub Biegniewski Warsztaty. Fot. Jakub Biegniewski

ZSP W KALISZU POMORSKIM. Zafascynowani teatrem kaliscy licealiści i gimnazjaliści, spotkali się 14. kwietnia w auli „Czerwonej Szkoły” na corocznych warsztatach twórczych, jakie organizuje dla młodszych kolegów grupa teatralna „Klepsydra” kierowana przez nauczycielkę Joannę Mączkowską. 

Gimnazjalistom zaprezentowano fragmenty występu przygotowanego na pożegnanie absolwentów. Następnie mieli oni okazję przyjrzeć się pracy nad kolejnym spektaklem.  Poznawali tajniki zadań scenicznych poszczególnych aktorów, interpretacje ról na planie plastycznym (w scenografii) oraz sposoby animacji przedmiotem (czyli tzw. ogrywanie rekwizytów).

W drugiej, aktywnej części warsztatów, przeprowadzono zajęcia improwizacyjne ze  wspólnym udziałem licealistów i gimnazjalistów. Zarówno jedni, jak i drudzy szybko znaleźli wspólny język, więc powstałe etiudy sceniczne dały występującym, młodym aktorom wiele satysfakcji, a oglądającym te dokonania kolegom – wiele przyjemności.

W pracy nad tymi etiudami kreatywnie wykorzystano liczne rekwizyty oraz wskazówki pani Joanny. To oczywiście pozytywnie wpłynęło na jakość warsztatowych dokonań, bo chodziło w nich o rozwijanie nie tylko koordynacji ruchów i gestów, ale także scenicznej wyobraźni, tak ważnej w budowaniu napięcia każdego spektaklu. Kierująca grupą zafascynowanych teatrem gimnazjalistów  Jolanta Cirzniewska już zapowiedziała chęć uczestniczenia w kolejnych warsztatach, w ramach współpracy obu szkół.  

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto