Uczniowie szkolili język podczas warsztatów na Węgrzech

  • Napisane przez  Dorota Kordalska
Uczniowie szkolili język podczas warsztatów na Węgrzech

Od 21 do 26 maja młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim uczestniczyła w trzeciej już mobilności projektu Erasmus+ pod hasłem „Many languages, one voice”. Tym razem grupa uczniów pod opieką koordynatora Joanny Pedrycz oraz opiekuna Doroty Kordalskiej wyjechała na warsztaty językowo – kulturoznawcze do Budapesztu. Głównym tematem spotkania była „szkoła”.

Harmonogram wyjazdu przepełniony był różnymi atrakcjami. W ramach warsztatów językowych na terenie szkoły Unszki odbyły się m. in.: konferencja dla nauczycieli, prezentacje systemów szkolnictwa poszczególnych krajów uczestniczących w projekcie, praca w grupach nad wizją szkoły przyszłości.

Uczniowie szkolili język podczas warsztatów na Węgrzech

Oprócz tego uczniowie mieli możliwość zobaczyć wiele atrakcji stolicy Węgier: Most Łańcuchowy, Zamek Królewski, Bazylikę Św. Stefana, Parlament, Plac Bohaterów, Wyspę Małgorzaty, Wzgórze Gellerta.

Atmosfera spotkania od samego początku była bardzo przyjazna, uczestnicy bardzo szybko się zaaklimatyzowali w nowych warunkach, świetnie współpracowali, nawiązali nowe znajomości oraz w błyskawicznym tempie rozwijali i pogłębiali swoje umiejętności językowe.

Uczniowie szkolili język podczas warsztatów na Węgrzech

Wyjazd miał również charakter organizacyjny. Koordynatorzy projektu mogli zaplanować kolejne jego etapy. Już w październiku odbędzie się kolejna czwarta mobilność – będzie to wyjazd do Francji, gdzie królować będzie sport.

Działania podejmowane przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim mają na celu wykształcić w młodym człowieku chęć zdobywania wiedzy i wykorzystywania jej w praktyce, są również ofertą wielopłaszczyznowego kształcenia – również poza salą lekcyjną.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej