Ryby mają głos - podsumowanie festynu w Suliszewie

  • Napisane przez  Jolanta Pluto-Prądzyńska
Fot. Marcin Łukasz, Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim Fot. Marcin Łukasz, Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim

W minioną sobotę (25 maja) w Suliszewie odbył się pierwszy z pięciu festynów plenerowych pt. „Ryby mają głos!”

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przyznał Ośrodkowi Kultury w Drawsku Pomorskim pomoc finansową na realizację operacji pt. „Ryby mają głos!” w wysokości 92 786,00 Całkowity koszt operacji z wkładem własnym Ośrodka Kultury wynosi 117 606,00.

W Suliszewie przygotowanych zostało mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, trochę starszych i dorosłych mieszkańców naszej gminy i regionu. Plac, na którym zorganizowano festyn, podzielony został na kilka stref animacyjnych, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W strefie dzieci, oprócz dmuchanego placu zabaw, były warsztaty artystyczne i rękodzielnicze: garncarskie, wikliniarskie, plecionkarstwo. Tu znalazły się też stoiska wystawiennicze ( np. wystawa książek o tematyce rybackiej i wędkarskiej, artystyczne) i wioska ginących zawodów.

Elementem wystroju była makieta chaty rybackiej, drewniana dłubanka, stoły i stołki – wszystko wykonane przez pracowników ośrodka Kultury. Na chacie pojawiły się oryginalne sieci, a obok prowadzone były warsztaty wykonywania sieci.

W strefie kulinarnej gotowana była zupa rybna na styl tajski, wędzono sielawę pieczono i smażono pstrągi. Dodatkowo uczestniczki innego projektu „Bądź zdrów jak ryba”, który realizowano w świetlicy w Suliszewie, przygotowywały na miejscu i częstowały pierogami z nadzieniem rybnym, chrustami z karpia i kotlecikami rybnymi.

Na scenie pojawili się aktorzy Teatru Gwitajcie z programem interaktywnym dla dzieci oraz zespół Tańca Ludowego Diabaz. Wieczorem zagrał zespół Skalars.

Operacja ma na celu poprawę poziomu edukacji ekologicznej, propagowanie idei zrównoważonego korzystania z zasobów naturalnych oraz dziedzictwa kulturowego regionu. Operacja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze 2014-2020.

Dodatkowe informacje

  • Film:
  • ISSUU:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej