Klasa dwujęzyczna z Kalisza Pomorskiego w Londynie

  • Napisane przez  Magdalena Łojek
Klasa dwujęzyczna z Kalisza Pomorskiego w Londynie

Drugi tydzień maja uczniowie klasy 1a o profilu dwujęzycznym ZSP w Kaliszu Pomorskim spędzili w Londynie. W dniach od 6 do 11 maja 2019r. poznawali uroki i ciekawe miejsca stolicy Wielkiej Brytanii. Wyjazd był też okazją do sprawdzenia umiejętności językowych młodzieży w praktyce. Opiekę nad grupą sprawowały nauczycielki języka angielskiego – Magdalena Łojek, będąca jednocześnie wychowawczynią klasy 1a oraz Beata Wrzosek - Majewska.

Londyn przywitał uczniów typową angielską pogodą, co jednak nie przeszkodziło im w spacerach i zwiedzaniu. Młodzież podziwiała dzielnicę Westminster, parlament, siedzibę premiera, most Westminsterski oraz London Eye, z którego uczestnicy zachwycali się  panoramą Londynu.

Nie mogło zabraknąć rejsu po Tamizie, skąd podziwiano miasto. Później metrem młodzież dotarła do dzielnic Londynu: Soho, China Town oraz Piccadilly Circus. Zwiedzano także The National Gallery, w której znajdują się obrazy wybitnych malarzy z lat 1250-1900, The British Museum, w którym podziwiano zbiory historii starożytnej z czasów Imperium Brytyjskiego, skarby Egiptu, Krety, Rzymu, czy średniowiecznej Europy. Młodzież miała  także okazję oglądać kolekcję gadów, płazów, ssaków, ptaków i ryb w różnym stadium ewolucji, a także doświadczyć na własnej skórze różnych symulacji czy eksperymentów w Muzeum Historii Naturalnej.

Kolejną atrakcją dla uczestników wyjazdu było muzeum Madame Tussauds, gdzie z zachwytem oglądano figury woskowe, które wyglądały jak żywe i robiły ogromne wrażenie.  Finałem podróży był stadion Chelsea. Fani footballu byli zachwyceni możliwością wydania kieszonkowego w sklepie firmowym. Oczywiście wyjazd nie mógłby się odbyć bez spaceru po Oxford Street i zakupów.

Uczestnicy wyjazdu wykazali się dobrą kondycją – przeszli łącznie około 60 kilometrów. Jednogłośnie stwierdzili, że było warto. Był to już czwarty wyjazd młodzieży z klas dwujęzycznych kaliskiego liceum do Londynu. Podobnie jak poprzednie bogaty w atrakcje i niesamowite wrażenia. Młodzież nie może się doczekać kolejnego wyjazdu za granicę.                                                                                                                                         

Wyjazd uczniów ZSP w Kaliszu Pomorskim do Londynu został dofinansowany przez powiat drawski, dzięki czemu w wycieczce mogli wziąć udział wszyscy chętni uczniowie. Dziękujemy za wsparcie Staroście Drawskiemu Stanisławowi Cybuli i Zarządowi Powiatu Drawskiego. Wraz z dwudziestoma pięcioma kaliskimi licealistkami i licealistami do Londynu pojechał także zwycięzca V Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów, który odbył się  pod patronatem Starosty Drawskiego przy wsparciu finansowym gminy Kalisz Pomorski.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto