Mieszkanie pełne blasku

  • Napisane przez  Artykuł zewnętrzny
Mieszkanie pełne blasku

Choć wiele się mówi o nowoczesnych aranżacjach, a najpopularniejsze są trendy minimalistyczne oraz te inspirowane skandynawskimi nurtami, to we wnętrzach widać cały szereg różnych rozwiązań. Pomimo prostoty lansowanej przez pisma wnętrzarskie niezmiennie wiele osób sięga do korzeni doskonałego stylu i mieszkania, domy, czasem tylko określone strefy lub pokoje urządzone w klimacie glamour. Z pewnością takie właśnie aranżacje dodają klasy, elegancji, a także pozwalają zachować oryginalność w czasach dość mocno zunifikowanych.

  1. Złoty styl glamour
  2. Błyszczące wykończenia
  3. Dla kogo glamour?

Złoty styl glamour

Charakterystyczny styl glamour budzi skrajne emocje. Niektórzy traktują go jako wyraz kiczu, przesady czy też braku gusty. Dla innych jest wyrazem elegancji oraz umiejętności łączenia detali. Z pewnością obok tak urządzonych przestrzeni nie da się przejść obojętnie. Styl glamour to żywe kolory, blask, złoto, bardzo charakterystyczne meble ze zdobieniami, frezami i szlachetnym wykończenie. To pewien pomysł na życie i w dużym skrócie – ma być „na bogato” we wszystkich jego aspektach.

Błyszczące wykończenia

Wnętrza glamour www.artcoredesign.pl sprawiają, że przestrzeń staje się wyjątkowa. Nie wszyscy decydują się na urządzenie całego mieszkania, ale często można spotkać pojedyncze pokoje czy też wprowadzenie tylko niektórych elementów stylu a tym samym utworzenie przestrzeni bardzo eklektycznej. Najczęściej glamour pojawia się więc w większych wnętrzach. Poza  tym to również częsty element wykorzystywany na przykład w hotelach.  Aranżacja wnętrz w stylu glamour jest bardzo charakterystyczna. Ma sprawiać wrażenie bogactwa, wprowadzać klimat przepychu, magii rodem z barokowych inspiracji. De facto jest chaosem i połączeniem wielu różnych stylizacji, które wykorzystują intensywne barwy, różnorodne faktury, dynamiczne wzory i odważne desenie. Choć ma sprawiać wrażenie luksusu, to w niektórych miejscach może przytłaczać. Szczególnie wtedy gdy bardziej pociąga nas jednak minimalizm

Dla kogo glamour?

Z pewnością po ten styl sięgną osoby, które wychodzą poza szablon. Glamour zachwyca lampami, które rozproszą światło szeregiem kryształów, zaokrąglonym kształtami i oczywiście przykuwającymi oczy kolorami oraz miękkimi materiałami. Tu się chce wszystkiego dotknąć, bo wrażenia, jakie czerpią wszystkie zmysły, są w tym stylu niezwykle istotne. Pomimo swoistego przepychu wykorzystywana paleta kolorystyczna jest jednak dość ograniczona. Królują nasycone fiolety i czerwienie przełamane różnymi odcieniami szarości. Tonują również faktury i rodzaje materiałów. Poza zimnym złotem pojawia się luksusowy miękki aksamit.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto