Szczupak brał podczas mistrzostw Pojezierza Drawskiego

• Napisane przez  Paweł Nowicki

3 Maja odbyła się druga edycja Spinningowych Mistrzostw Pojezierza Drawskiego. W zawodach wzięło udział 38 zawodników. W tym roku zawodnicy walczyli o silnik elektryczny marki Haibo ufundowany przez Złocieniec, które podobnie jak w roku ubiegłym objęło patronat nad imprezą.

Mimo zmiennej pogody nie przeszkodziło to uczestnikom w złowieniu wielu ryb. Po pierwszych 40 minutach zawodnicy zaczęli zgłaszać pierwsze szczupaki. Były to niewielkie sztuki mierzące 51 i 54 cm. Większe okazy zaczęły pojawiać się dopiero po pierwszym przelotnym deszczu. Największy szczupak mierzył 79 cm i został złowiony przez Krzysztofa Batogowskiego, który zajął pierwsze miejsce oraz zdobył nagrodę za największego szczupaka. Krzysztof złowił łącznie 3 szczupaki.

Na drugiej pozycji uplasował się Krzysztof Tynny, tą pozycję zapewnił mu szczupak oraz kilka okoni. Trzecie miejsce zajął Maciej Hurka.

Sędziowie zmierzyli łącznie 18 szczupaków i 40 okoni.

Zawody zakończyły się o godzinie 13:00. Zawodnikom został wydany ciepły posiłek. W tym czasie każdy mógł też zobaczyć przynęty, wędki oraz kołowrotki firmy Robinson, Która była sponsorem nagród za największe ryby. Prezentację sprzętu poprowadził przedstawiciel firmy Pan Andrzej Laszuk. Zawodnicy zadawali pytania na które Andrzej udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się duże przynęty szczupakowe.

O 14:00 nastąpiło ogłoszenie wyników oraz przywitanie zaproszonych gości- Burmistrza Krzysztofa Zacharzewskiego, który podobniej jak w zeszłym roku wręczył zwycięzcom nagrody, oraz Jana Ciszka sekretarza okręgu PZW w Koszalinie.

Koło PZW nr 10 w Czaplinku pragnie podziękować Burmistrzowi Złocieńca za ufundowanie nagród oraz za przybycie na imprezę. Serdeczne podziękowania należą się również dla Andrzeja Laszuka za zorganizowany pokaz.