Płaszcz na co dzień oraz do zadań specjalnych - wybieramy idealne okrycie

  • Napisane przez  Artykuł zewnętrzny
Płaszcz na co dzień oraz do zadań specjalnych - wybieramy idealne okrycie

To nie tajemnica, że w szafie każdej kobiety powinno się znaleźć kilka istotnych, bazowych ubrań. Jednym z nich jest bez wątpienia dobrze dobrany płaszcz. Ponieważ zazwyczaj zakup tego typu odzieży wiąże się z dość sporymi wydatkami, warto kupować mądrzej i z głową. Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych porad, na co zwracać uwagę szukając płaszcza marzeń.

Wszystkie oblicza płaszczy

Wydawać by się mogło, że to wyłącznie okrycie większe, do którego nie musimy przykładać większej wagi. Nic bardziej mylnego. Dobrze dobrany płaszcz to konieczny element każdej eleganckich i kompletnej stylizacji.

Sposób uszycia i jakość

Nawet jeśli szukamy płaszcza o bardziej codziennym, sportowym fasonie, jeśli chcemy, żeby służył nam przez dłuższy czas, zwróćmy szczególną uwagę na jego jakość – materiał (najlepiej wełna) oraz sposób uszycia (szwy, przytwierdzenie guzików i innych zapinek). Płaszcz musi być idealnie dopasowany do ciała. Nie może się marszczyć ani ciągnąć w żadnym z miejsc.

Nie tylko ekskluzywna odzież damska – różne pomysły na okrycie wierzchnie

Najbardziej klasycznym typem płaszcza jest oczywiście nieśmiertelny trencz, który chyba nigdy nie wyjdzie z mody. Pierwotnie był wzorowany na okryciach wojskowych. Do tej pory utrzymał się podwójny rząd guzików i sporych rozmiarów, wykładany kołnierz. W pasie przewiązuje się go zawsze paskiem.

Jakie są zalety tego fasonu? Jest on zdecydowanie najbardziej uniwersalny. Nadaje się do każdej stylizacji (od sportowej po wieczorową) i sprawdza się przy każdym typie sylwetki. Obecnie olbrzymią popularnością cieszą się trencze produkowane z wzorzystych, przykuwających uwagę tkanin. Tradycjonalistki mogą jednak bez trudu znaleźć też klasyczne, jednobarwne warianty.

Oprócz trenczu, dużą popularnością cieszy się również płaszcz w kształcie litery A, lekko rozszerzający się ku dołowi, z szerokimi klapami i kieszeniami. To pomysł dla eleganckich pań, ceniących ponadczasowe wzornictwo oraz tych, które pragną w subtelny sposób wysmuklić sylwetkę.

Można również postawić na fason wzorowany na modzie męskiej, na przykład polo, który jest zapinany na trzy pary guzików. Ma wąskie i ostro zakończone klapy. W przypadku tego płaszcza nie ma oddzielnego paska, jest tylko krótki jego fragment wszyty na plecach.

Płaszcz jako podsumowanie każdego stroju

Płaszcz pełni dwojaką funkcję – stanowi ochronę przed zimnem i wieńczy stylizację. Dobrej jakości, piękne okrycie jakie znajdziemy w https://mishabrand.com/pl/sklep/plaszcze-i-kurtki, dopasowane do naszej sylwetki, sprawia, że wyglądamy i czujemy się dobrze, komfortowo i kobieco. Dzięki temu jesteśmy przygotowane na każde duże i małe wyjście.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto