Rajd Bobra już po raz piętnasty

 • Napisane przez  Mariusz Kiezik
Rajd Bobra już po raz piętnasty

W niedzielę, 19 maja br. odbędzie się jubileuszowa, piętnasta edycja turystycznego rajdu nawigacyjnego dla samochodów osobowych organizowanego w ramach Cyklu Imprez Terenowych przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim oraz Land Rover Club PL.

 
Będzie to otwarty rajd drogami utwardzonymi, więc każdy posiadacz samochodu oraz ważnego prawa jazdy może wziąć w nim udział. Na trasie poruszamy się według roadbook`ów (książek z rozpisanymi najważniejszymi punktami zwrotnymi na mapie), które zapewnia Organizator.
Uczestnictwo w rajdzie jest NIEODPŁATNE.
W czasie jazd poszukujemy Punktów Kontrolnych, które dzielimy na:
 1. SPK czyli kody umieszczone wzdłuż przebiegu trasy,
 2. PF czyli identyfikacja i lokalizacja na mapach obiektów z fotografii
 3. ST – (Special Task), czyli różnego rodzaju zadania, które przygotowane będą do wykonania przez uczestników, m.in. :
 • techniki linowe w tym most linowy, zjazd na rolce
 • zadania paramedyczne.
 • zadania sprawnościowe za kółkiem
 • epizody nawodne (kajak)
Podpowiadamy, że przy wykonywaniu niektórych zadań przyda się ubranie i obuwie do przebrania.
Ważna informacja: żadne z przygotowanych zajęć/zadań nie jest obowiązkowe. Uczestnik sam każdorazowo oceni, czy chce wykonać to zadanie, czy kontynuować zadania w innych punktach.
Rajd będzie miał formę turystyczną, tzn. nie będzie prowadzona oficjalna klasyfikacja, a wśród uczestników imprezy zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe.
Uczestnicy spotkają się o godz. 9.00 na parkingu za budynkiem Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim(Plac Elizy Orzeszkowej 3), gdzie otrzymają mapy i koordynaty. Start rajdu o godzinie 9.30. Oficjalne zakończenie rajdu odbędzie się ok. godz. 16.00. Miejsce zakończenia uczestnicy poznają w dniu imprezy.
Zgłoszenia uczestników indywidualnych oraz zespołów (kierowca wraz z pasażerami) przyjmowane będą do 17.05.2019 do godziny 13-tej.
 
Zapisy oraz szczegółowe informacje: tel. 94 36 301 85 lub mailowo : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodatkowe informacje

 • ISSUU:
  Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto