Przeszczep włosów - co trzeba o nim wiedzieć

  • Napisane przez  Artykuł zewnętrzny
Przeszczep włosów - co trzeba o nim wiedzieć

Męskie łysienie, chociaż powszechne i najczęściej nienosące ze sobą żadnych problemów zdrowotnych, nie zawsze bywa dobrze widziane. Niektórzy chcą je zatrzymać i cofnąć, by wyglądać młodziej, innym po prostu trudno zaakceptować zmiany w wyglądzie. Na szczęście dzisiaj nie trzeba być skazanym na to, co dała nam natura.

Przeszczepy włosów – sposób na odzyskanie czupryny

Jedną z możliwości likwidowania skutków łysienie jest przeszczep włosów – a mówiąc precyzyjniej: mieszków włosowych z niewielkimi fragmentami otaczającej je skóry. Można je zastosować nawet wtedy, kiedy utrata włosów nastąpiła wiele lat temu. Czyli w przypadkach, gdy metody pobudzania wzrostu włosów nie pomogą, bo mieszki już zanikły. Zresztą przeszczepy tego typu stosuje się także w miejscach blizn po urazach i operacjach, przebytych chorobach czy napromieniowaniu, gdy włosy nie odrastają. Może dotyczyć nie tylko głowy, ale też zarostu, brwi, włosów na ciele. Rozważając zabieg warto skorzystać z doświadczonych podmiotów takich jak jackstronghair.pl oferujących tego typu zabieg.Jak przebiega przeszczepianie włosów

Pierwsze próby przeszczepienia fragmentów owłosionej skóry głowy, co ciekawe, podejmowano już… w starożytności. Obecnie wszystko przebiega w bezpiecznych, sterylnych warunkach i najczęściej w znieczuleniu miejscowym. Przeszczep włosów wykonuje się kilkoma metodami. Najstarsza polega na pobraniu (z tyłu głowy, boku, rzadziej z innej części ciała) paska skóry z mieszkami włosowymi. Brzegi powstałej w tym miejscu rany zszywa się ze sobą, tak żeby ubytek nie był zauważalny. Następnie pobrany fragment dzieli się na mniejsze, obejmujące grupy kilku mieszków włosowych, i przeszczepia w miejsca, które tego potrzebują. To metoda FUT.

Nowocześniejsza jest metoda FUA. Polega to na tym, że za pomocą specjalnego narzędzia pobiera się pojedyncze zespoły mieszkowe, nie większe niż 1 mm. Nie powstaje jeden większy ubytek skóry – i potencjalna blizna – ale drobne, trudne do zauważenia ranki rozproszone po obszarach z włosami. Zabieg taki trwa dłużej niż wykonany tradycyjną metodą.

Przeszczep włosów – czy jest ryzyko komplikacji

Jest ono nieporównanie mniejsze niż w przypadku zabiegów, które zazwyczaj kojarzą się z przeszczepem. Nie stosuje się obcych tkanek, ale należące do pacjenta, po prostu przeniesione z innego fragmentu głowy. Nie ma więc ryzyka odrzucenia i nie trzeba stosować specjalnych leków. Zabieg jest mało inwazyjny, a skóra głowy goi się raczej łatwo, w razie zaognienia ranek po przeszczepie wystarczą zazwyczaj środki stosowne na każde inne rany czy otarcia.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto