Kierowca źle zaparkował. Okazało się, że jest poszukiwany listem gończym

  • Napisane przez  asp. Agnieszka Waszczyk
Fot. freeimages.com Fot. freeimages.com

Drawscy policjanci w wyniku pościgu zatrzymali 37-latka poszukiwanego listem gończym i europejskim nakazem aresztowania. Mężczyzna ponadto kierował samochodem bez prawa jazdy i z promilami w organizmie.

W piątkowe popołudnie policjanci ruchu drogowego w miejscowości Siemczyno zauważyli, że w niedozwolonym miejscu stoi Audi. Poprosili wówczas siedzącego za kierownicą mężczyznę aby przestawił samochód we właściwe miejsce i przygotował do kontroli dokumenty.  37-latek ruszył z miejsca i zaczął uciekać w kierunku miejscowości Głęboczek. Poruszając się polnymi drogami dojechał do Złocieńca gdzie ostatecznie został przez mundurowych zatrzymany.  Jak się okazało przyczyn takiego zachowania kierującego było kilka.

Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, za co został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.  Ponadto kierowca audi był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że ma go w swoim organizmie ponad pół promila. Za to przestępstwo odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.  37-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie a następnie trafił do zakładu karnego. Podczas legitymowania okazało się bowiem, że jest on poszukiwany listem gończym oraz europejskim nakazem aresztowania.  

 

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto