Wycieczka edukacyjna do drukarni uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim

  • Napisane przez  ZSP
Wycieczka edukacyjna do drukarni uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim

27 marca uczniowie z klasy  pierwszej i trzeciej Technikum Organizacji Reklamy oraz Liceum z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim wraz z nauczycielem zawodu panią Eweliną Kosmalą uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do drukarni.

Przygoda z poligrafią rozpoczęła się od zwiedzania Drukarni Grażyna, mieszczącej się w miejscowości Kłokowo, niedaleko Połczyna Zdroju, należącej do pana Waldemara Sopoćko, który prowadzi ją wraz z synem. Uczniowie zostali bardzo miło przyjęci, mogli zobaczyć maszyny wykorzystywane w poligrafii, przyjrzeć się szerokiemu asortymentowi ulotek, kalendarzy, gazet, folderów, wywieszek, etykiet i innych materiałów reklamowych, które powstają w tejże drukarni.

Następnym punktem było zwiedzanie drukarni Polska Press w Koszalinie, w której drukowane są gazety lokalne, głównie dzienniki. Oddział w Koszalinie wydaje min. „Głos Koszaliński”, „Głos Szczeciński”, "Głos Dziennik Pomorza", „Wiadomości Złocienieckie. Tam też drukowana jest nasza lokalna Gazeta "Pojezierze Drawskie". Ponadto drukarnia uczestniczy w życiu regionu obejmując patronatem największe imprezy lokalne i realizując wiele akcji społecznych.

Około godziny 12:30 w budynku przy ulicy przywitał uczniów Dyrektor-pan Stanisław Sikora, a pan Sławomir Pankowski – Z-ca Dyrektora i jednocześnie kierownik zmiany, oprowadził uczestników po pomieszczeniach drukarni oraz bardzo ciekawie opowiadał, jak wygląda cały proces powstawania gazety od momentu otrzymania pliku pdf do momentu wydruku.  Zadziwiający dla nas był fakt, że strona gazety najpierw przechodzi przez specjalistyczną maszynę, która nakłada druk na blachę, by dopiero potem mogła powstać gazeta papierowa. Drukarnia składa się z wielu pomieszczeń magazynowych, w których jest całe mnóstwo ogromnych rolek różnego rodzaju papieru. Uczniów zadziwiły też ogromne pojemniki z farbą drukarską.

Wycieczka była bardzo udana, uczniowie mogli poznać technologię poligraficzną,  mieli możliwość obejrzenia maszyn drukarskich, zresztą bardzo drogich, oglądali proces drukowania, zwiedzali pomieszczenia drukarni, poznali pracowników drukarni.

Właścicielom Drukarni dziękujemy za niezwykle ciekawą lekcję poligrafii. Wycieczka zrealizowana została ze środków projektu profilaktycznego „TOREM PROFILAKTYKI”. Kierownikiem wycieczki była nauczycielka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pom. Ewelina Kosmala.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto