Stadion w Złocieńcu oficjalnie już otwarty

  • Napisał 
Stadion w Złocieńcu oficjalnie już otwarty

Słoneczna sobota, 12 kwietnia 2014 roku. Taka data powinna zostać zapisana w historii sportu w Złocieńcu. To tego dnia nastąpiło uroczyste otwarcie stadionu miejskiego w Złocieńcu.

Modernizacja stadionu kosztowała sporo ponad 6 mln zł i finansowana była ze środków beneficjenta (gminy Złocieniec), Ministerstwa Sportu i Turystyki, RPO Województwa Zachodniopomorskiego oraz Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim.  Sobotnie uroczystości połączono z powiatowym i gminnym Dniem Olimpijczyka. Rozpoczęły się one o 10:00 odsłonięciem pamiątkowej tablicy przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego. W tej samej szkole zaplanowano spotkanie z olimpijczykami. Główne obchody zaplanowano na godzinę 12:00 w trakcie których dokonano przecięcia wstęgi i otwarcia stadionu. 

Zmodernizowany stadion lekkoatletyczno-piłkarski w Złocieńcu może się pochwalić:

  • wymienioną nawierzchnią trawiastą boiska piłkarskiego nowym systemem nawodnienia płyty 
  • syntetyczną kauczukową prefabrykowaną nawierzchnią bieżni 400-tu metrowej (6 torów)
  • syntetyczną nawierzchnią zakola z urządzeniami sportowymi (skok w dal, trójskok, skok wzwyż)
  • rzutnią do pchnięcia kulą, do rzutu oszczepem, do rzutu młotem i dyskiem, 
  • ogrodzeniem boiska 

Wybudowane zostało również zaplecze socjalne, którym jest budynek jednokondygnacyjny z poddaszem użytkowym. W części parterowej znajdują się: szatnia, WC, natryski oraz magazynki na sprzęt sportowy, pokój obserwatora organizacji piłkarskiej, sanitariat, pokój sędziów z zapleczem sanitarnym, magazyn i podręczny warsztat gospodarza obiektu oraz kotłownia gazowa. W części parterowej znajdują się również sanitariaty dla publiczności w tym również dla osób niepełnosprawnych z niezależnymi wejściami od tyłu budynku. Na poddaszu znajdują się cztery pokoje gościnne, pokój do przeprowadzania badań antydopingowych oraz sala narad z kącikiem kuchennym i sanitariatem. 

Według dokumentacji technicznej obiekt ma spełniać wymogi UEFA kategorii B. 

W ramach prac budowlanych rozebrano także część ogrodzenia i wykonano nowy układ komunikacyjny  i utwardzenia wokół budynku oraz poszerzono istniejące dojście z budynku na płytę stadionu dla ekip biorących udział w organizowanych meczach i zawodach. 

 

Dodatkowe informacje

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej