Jakub Kozłowski ciężko choruje. Przyjaciele z Czaplinka postanowili mu pomóc

  • Napisane przez  Celestyna Tomkowska
Jakub Kozłowski ciężko choruje. Przyjaciele z Czaplinka postanowili mu pomóc

Kilka tygodni temu padł pomysł organizacji wydarzenia charytatywnego dla ucznia ZSP w Czaplinku, Jakuba Kozłowskiego. Kuba jest uczniem klasy maturalnej w czaplineckim liceum. W grudniu przeszedł operację usunięcia guza tylnej jamy czaszki, który okazał się złośliwy. Obecnie Kuba przebywa w szpitalu i poddawany jest radioterapii.

Do działań na rzecz Kuby włączyło się wiele osób dobrej woli, a także Czaplinecki Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie „Aktywna szkoła” działające przy ZSP w Czaplinku. Efektem tej współpracy był koncert charytatywny „Razem dla Kuby”.
Niedzielne popołudnie 17 marca 2019r. było eksplozją pozytywnych emocji i zdarzeń.

W sali widowiskowej CZOK zebrali się ludzie ogromnego serca: dyrektor CZOKu p. Aleksandra Łuczyńska i jej pracownicy, wokaliści z ZSP w Czaplinku: Olga Zając, Aneta i Magdalena Nurek, podopieczna pana Jerzego Bogaleckiego - Aleksandra Pita reprezentująca Społeczne Ognisko Muzyczne, wokaliści działający pod okiem instruktora Bartka Michalczyka w Czaplineckim Ośrodku Kultury: Weronika Paczos, Hania Tomczak, Nadia Miazga, Nina Meszka, Oliwia Małys, Tymoteusz Rumak oraz zespół Djibril składający się z absolwentów naszego liceum i ich przyjaciół: Michała Massela, Bartosza Hengiera, Kamila Plucińskiego, wyśmienici cukiernicy – amatorzy, których wypiekami raczyliśmy się cały wieczór, wolontariusze, przygotowujący dekorację i dyspozycyjni podczas koncertu, nie zabrakło również pracowników Urzędu Miasta w Czaplinku (przez skromność nie chcą ujawniać nazwisk) oraz pani Agnieszki Jagodzińskiej, która zaoferowała swoje umiejętności artystyczne barwnie malując twarze, no i oczywiście publiczności. 
Efektem Państwa obecności, oprócz pozytywnej energii, której moc poczuli wszyscy, jest imponująca suma zebrana podczas koncertu - 6694 zł, a po dołączeniu kwoty zebranej podczas turnieju FIFA19 (inicjatywa uczniów LO w dniu 14.03.2019r. – 248,820 osiągnęliśmy 6942,82 zł. 
Jesteśmy szczęśliwi i pod ogromnym wrażeniem hojności Państwa. Nasze małe miasteczko ma tak wiele osób szlachetnych, które reagują na niedolę drugiego człowieka szybko i efektywnie. Dziękujemy wszystkim za pomoc, wsparcie, przybycie i dobre serce.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto