Sokół Suliszewo - LKS Karsibór 2:0

• Napisane przez  Sokół Suliszewo

Sokołowi udało się zrewanżować za porażkę w poprzedniej rundzie rozgrywek z LKS Karsibór, tym razem lepsi okazali się zawodnicy w Suliszewa, wygrywając przed własną publicznością w stosunku 2:0…

Sokół Suliszewo wystąpił w składzie:

• Grzegorz Karow – Piotr Wyrzykowski (12’ Piotr Pawlak), Rafał Bołtacz, Marcin Jakubowski, Łukasz Hofman – Wojciech Puszczak (C), Damian Zbożnik, Maciej Jakubowski (65’ Mateusz Krasowski), Dawid Dudzik (80’ Marcin Karow), Mateusz Zwindowski – Mateusz Terefeńko (65’ Krystian Styburski)

Z lekkim opóźnieniem rozpoczął się mecz między Sokołem Suliszewo, a LKS Karsibór, który był rozgrywany w ramach 13. kolejki 4. grupy A-klasy KOZPN sezonu 2013/2014. Po pokonaniu wielu przeciwności Pan Zygmunt Getler wyprowadził na boisko obie jedenastki. Mecz rozpoczął się od pojedynczych ataków z obu stron. Goście starali się grać w podobny sposób jak w jesiennym meczu rozegranym w Karsiborze, gdzie głównym elementem gry było zagrywanie długich piłek przez obrońców z pominięciem środka pola. W 12. minucie doszło do niemiłego wydarzenia – debiutujący w barwach Sokoła Suliszewo Piotr Wyrzykowski doznał groźnie wyglądającego urazu i musiał opuścić boisko, a w jego miejsce wszedł Piotr Pawlak. Na boisku z biegiem czasu zarysowywała się przewaga Sokoła Suliszewo. W 24. minucie żółtą kartką został ukarany Maciej Jakubowski. Do przerwy żadna z drużyn nie zdołała otworzyć wyniku spotkania. Po zmianie stron przewaga gospodarzy była coraz bardziej widoczna, co w 55. minucie zaowocowało podyktowaniem rzutu karnego. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Marcin Jakubowski, lecz jego intencje dobrze odczytał bramkarz Karsiboru, który zdołał obronić strzał. Podczas wykonywania rzutu karnego jeden z zawodników gości za szybko wbiegł w obszar pola karnego, co zmusiło sędziego do podyktowania powtórzenia wykonywanego stałego fragmentu gry. „Cinek” po raz drugi ustawił sobie piłkę na białym punkcie oddalonym od bramki o 11m, ale po uderzeniu w słupek piłka opuściła plac gry. Podczas meczu zgromadzeni kibice mogli się przekonać, że w powiedzeniu  „Do trzech razy sztuka” jest jakiś sens, gdy w 60. minucie Marcin Jakubowski po składnej akcji Sokoła i podaniu Mateusza Terefeńko zdobył bramkę na 1:0. Pięć minut później na placu gry pojawił się również debiutujący w naszym zespole Krystian Styburski w miejsce Mateusza Terefeńko. Podczas gdy Sokół starał się o powiększenie swojej przewagi, pojedynczymi atakami odpowiadali goście z Karsiboru – jednak bezskutecznie. Na piętnaście minut przed zakończeniem spotkania Mateusz Krasowski wszedł w miejsce Macieja Jakubowskiego. Chwilę później żółtą kartką za zagranie ręką przed własnym polem karnym został ukarany grający trener Sokoła – Rafał Bołtacz. W 80. Minucie na boisku pojawił się Marcin Karow w miejsce schodzącego Dawida Dudzika. Minutę przed upłynięciem regulaminowego czasu gry sytuację uspokoił Mateusz Zwindowski, który strzałem w dalszy róg ustalił wynik spotkania na 2:0.

• Sokół Suliszewo 2:0 (0:0) LKS Karsibór
  • 60’ Marcin Jakubowski
  • 89’ Mateusz Zwindowski

Podsumowując: Sokołowi udało się zrewanżować za porażkę w Karsiborze wygrywając pierwszy mecz w 2014r. o ligowe punkty. Kontuzja Piotrka Wyrzykowskiego wyklucza go z gry na okres około 6 tygodni (uraz stawu skokowego i pęknięcie torebki stawowej stawu skokowego). Za tydzień Sokół wyjeżdża na mecz do Szwecji…tej koło Wałcza oczywiście :)