Zdrowa i smaczna rekrutacja

  • Napisane przez  Mariola Kaliszan-Karpińska i Beata Kucharczyk
Zdrowa i smaczna rekrutacja

W poniedziałek 4 marca Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim odwiedzili uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Nowym Worowie.

Głównym celem spotkania było zapoznanie młodszych kolegów z zasadami zdrowego żywienia. Młodzież uczestniczyła w dwóch grupach warsztatowych. Pierwsza grupa sporządziła potrawy serwowane na śniadanie. Były to: zdrowe hamburgery, zapiekanki, owsianka, omlet czekoladowy z owocami, zdrowa pizza na spodzie owsianym. Natomiast druga grupa uczniów przygotowała dania obiadowe: makaron z sosem serowym, pierogi z kapustą i grzybami, kluski śląskie oraz pierś z kurczaka duszona w sosie z pieczonymi ziemniaczkami.


Uczniowie z podstawówki sporządzali potrawy z pomocą uczniów kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, którzy z ogromną sympatią i życzliwością wspierali młodszych kolegów.
Wszyscy uczniowie wzięli udział w prelekcji z zakresu zasad zdrowego żywienia, na której poznali piramidę zdrowia i aktywności fizycznej, wartości odżywcze wybranych surowców spożywczych oraz mieli możliwość sporządzenia zestawu pełnowartościowego posiłku.
W międzyczasie uczniowie ze Szkoły Podstawowej mogli zapoznać się z oferowanymi przez ZSP kierunkami kształcenia oraz bazą edukacyjną placówki.
Zajęcia przygotowały nauczycielki zawodu: Mariola Kaliszan- Karpińska i Beata Kucharczyk.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto