Klub Sportowy IRAS działa już 10 lat. Relacja z uroczystej Gali

 • Napisane przez  Zarząd KS Iras Czaplinek - prezes Dorota Buca
Klub Sportowy IRAS działa już 10 lat. Relacja z uroczystej Gali

W 2009 roku kilkunastoosobowa grupa rodziców, nauczycieli oraz sympatyków piłki nożnej z Czaplinka postanowiła zawiązać Stowarzyszenie Uczniowski Klub Sportowy Iras w celu stworzenia dla dzieci możliwości do rozwoju swoich  pasji i zainteresowań związanych z piłką nożną.

Od tamtego wydarzenia minęło dokładnie 10 lat i w dniu 16.02.2019 w hali widowiskowo-sportowej w Czaplinku, odbyła się uroczysta gala z okazji 10-lecia Klubu Sportowego Iras. Był to czas na podsumowanie okresu istnienia klubu, podziękowania oraz nakreślenia wizji na dalsze lata.

Na uroczystą galę zostało zaproszonych wielu znakomitych gości: Prezes KOZPN Grzegorz Maciejasz, starosta Powiatu Drawskiego Stanisław Cybula,  włodarze miasta Czaplinek, burmistrz Marcin Naruszewicz, były burmistrz Adam Kośmider, radny powiatowy Zbigniew Dudor, główni sponsorzy - P.P.H.U Iras Ireneusz Gacki  i Prezes KTP Czaplinek Andre Gerstner, którego reprezentowała Joanna Chont. Wiceprezesi KOZPN: Mirosław Wiercioch, Jarosław Burzak, Mirosław Skórka, członkowie zarządu Wiesław Burkiewicz i Rafał Glanc oraz przewodniczący Komisji Licencyjnej Marek Wilmański,  przedstawiciel ZZPN Sebastian Basiejka, Prezes Klubu Sportowego Lech Czaplinek Wojciech Pauliński, sekretarz Starostwa Powiatu Drawskiego Katarzyna Getka, przedstawiciele władz gminnych i powiatowych,  były zarząd klubu Iras wraz z byłymi prezesami Filipem Skowronem i Marcinem Rachutą. Zaproszenie otrzymali także prezesi naszych zaprzyjaźnionych klubów piłkarskich.  Wśród zebranych  nie zabrakło byłych i obecnych trenerów oraz zawodników dziecięcego klubu wraz z rodzicami, którzy tłumnie przybyli na galę.

Galę prowadził Paweł Stróżyk wraz z prezes Dorotą Bucą, która otworzyła galę witając wszystkich zaproszonych gości.

Miłym akcentem były wyróżnienie za długoletnią działalność na rzecz Związku Piłki Nożnej naszych trenerów. Honorowe srebrne odznaki ZZPN otrzymali Mieczysław Roszuk i Dariusz Łacny. Wręczenia dokonali: Prezes KOZPN
Grzegorz Maciejasz, członek ZZPN Wiesław Burkiewicz oraz prezes KS Iras Dorota Buca.

Złotą odznakę KOZPN otrzymali były burmistrz Adam Kośmider, były zastępca burmistrza Zbigniew Dudor, dyrektor Szkoły Podstawowej w Czaplinku Aleksander Fudała, główni sponsorzy naszego klubu Ireneusz Gacki oraz Andre Gerstner, jak również prezes Klubu Dorota Buca. Srebrną odznakę KOZPN otrzymali trenerzy: Krzysztof Bołdysz, Piotr Kibitlewski, Krzysztof Panek oraz członkowie zarządu Elżbieta Żwirko i Paweł Stróżyk.

Wyróżnienia za zasługi na rzecz KS Iras Czaplinek, otrzymali: były prezes Klubu Marcin Rachuta oraz byli trenerzy:  Karol Kalina, Zbigniew Kibitlewski, Jacek Stawski i Krzysztof Rosiak. Nie zapomnieliśmy także o byłych członkach zarządów Irasa. Statuetki otrzymali Kamil Lutyński, Dariusz Nawrocki, Erwin Biegajło i Dominika Buca. Docenieni zostali również najmłodsi stażem trenerzy -  Jakub Łacny i Ariel Gondek.

Jako KS Iras złożyliśmy serdeczne podziękowania naszym głównym sponsorom: Ireneuszowi Gackiemu (P.P.H.U Iras) oraz Andre Gerstnerowi  (Kabel-Technik Polska sp. z o.o.), którzy wspierają od wielu lat naszą działalność. Zostali oni wyróżnieni platynowymi medalami. Nie sposób wymieć wszystkich sponsorów, gdyż jest ich na obecną chwilę ponad 80-ciu. Oni także zostali wyróżnieni medalami: złotymi, srebrnymi i brązowymi.

Główny sponsor Klubu, P.P.H.U  Ireneusz Gacki, podziękował całemu obecnemu zarządowi  i wręczył jego członkom statuetki z życzeniami dalszej owocnej pracy w klubie. Nagrody odebrali: prezes Klubu Dorota Buca, sekretarz Elżbieta Żwirko oraz Karolina Juszczak, Magdalena Nawrocka, Stanisław Oleszkiewicz, Paweł Kaniewski, Tomasz Suska, Erwin Biegajło, Paweł Stróżyk i Waldemar Chrzanowski.

Klub Sportowy Iras, za swoją działalność na rzecz rozwoju ducha sportu u  dzieci, został przez wielu przedstawicieli obdarowany wieloma wyróżnieniami z wyrazami szacunku i owocnej pracy na dalsze lata. W imieniu klubu wyróżnienia przyjęła Pani Prezes Dorota Buca, a są to:

 • „Jubilat KS IRAS Czaplinek”, otrzymany od prezesa ZZPN Jana Bednarka
 • „Dostojny Jubilat KS IRAS Czaplinek”, otrzymany od prezesa Grzegorza Maciejasza i całego Zarządu KOZPN
 • Wyróżnienie od Zarządu Powiatu Drawskiego i starosty Stanisława Cybuli
 • Z okazji Jubileuszu wyróżnienie otrzymane od burmistrza Czaplinka Marcina Naruszewicza
 • Gratulacje z okazji 10-lecia  od prezesa Klubu Sportowego Lech Czaplinek Wojciecha Paulińskiego.
 • Z okazji Jubileuszu wyróżnienie otrzymane od ZGK Sp. z o.o. Czaplinek prezesa Mariana Rutowicza
 • Dyplom uznania dla Klubu od rodziny Franka, dla którego zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy na implanty słuchu.
 • Gratulacje z okazji 10-lecia  od kierownika Referatu Sportu i Rekreacji Janusza Ziętkiewicza oraz Janiny Gąszcz.
 • Gratulacje z okazji 10-lecia od P.H. Na Maksa Piotra Kukuły

Uroczystość uświetnił zespół Grucha-Band Stanisława Gruszkowskiego. Historię klubu przedstawiały byłe siatkarki klubu - Martyna Oleszkiewicz oraz Aleksandra Gabryś. W kolejnych odsłonach akademii zaprezentowały się zawodniczki z klubu Darzbór Szczecinek z sekcji Akrobacji Artystycznej pod kierunkiem Wioletty Szydlak, które dały wspaniały popis akrobatyki.

Z okazji 10-lecia klubu zorganizowany został też bal na Kusym Dworze, dzięki uprzejmości pana Krzysztofa Kusy. Na balu odbywały się dalsze uroczystości wręczania wyróżnień i medali dla sponsorów, którzy nie mogli pojawić się na gali. Miłym akcentem było uhonorowanie ambasadora naszego turnieju IRAS CUP pana Miłosza Stępińskiego trenera polskiej reprezentacji kobiet w piłce nożnej. Większość zaproszonych gości pojawiła się na balu, na którym wspólnie bawiliśmy się do samego rana.

Klub Sportowy Iras składa podziękowania za pomoc w zorganizowaniu tego uroczystego dnia  - zarówno gali jak i balu, ponieważ było to bardzo wielkie przedsięwzięcie jak na tak mały klub.

Dziękujemy:

Gminie Czaplinek, kierownikowi hali sportowej Januszowi Ziętkiewiczowi wraz z pracownikami, ZGK Sp. z o.o. Czaplinek, CzOK, MOW.  Za oprawę muzyczną i artystyczną panu Stanisławowi Gruszkowskiemu, sekcji Akrobatycznej Klubu Sportowego Darzbór Szczecinek, rodzicom naszych zawodników za pomoc w przygotowaniu słodkiego poczęstunku.

Przy tak świetnej oprawie podczas gali i uczestnictwa tak znakomitych gości, jesteśmy spokojni jako klub o dalszy rozwój i pracę w klubie, którego najważniejszą wartością są dzieci i ich rozwój w duchu sportowej rywalizacji.

Dodatkowe informacje

 • ISSUU:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej