Jak się można bawić prezentuje stowarzyszenie "Nasza Świerczyna" - Karnawałowa wyobraźnia

  • Napisane przez  Maciej Słomka
Jak się można bawić  prezentuje stowarzyszenie "Nasza Świerczyna" - Karnawałowa wyobraźnia

Z czym kojarzy się nam karnawał? Na pewno z Brazylią, barwnymi korowodami, sambą, szkołami tańca i zabawą. A jak karnawał wygląda w Europie? Członkowie Stowarzyszenia „Nasza Świerczyna” mogli się naocznie przekonać uczestnicząc w projekcie „Fasching” realizowanym  przez Interessengemeinschaft Frauen und Familie Prenzlau e.V.  Niemcy.

Spotkania rozpoczęliśmy od wieczoru integracyjnego. Następnie rozbudzaliśmy wyobraźnię podczas zajęć kreatywnych, scrapbookingu , tworząc jedne w swoim rodzaju albumy fotograficzne. Zwiedzaliśmy Klasztor Dominikanów, tam też grupa poznała historie miasta Prenzlau. Wieczorem odbyła się zabawa karnawałowa, pokazy taneczne przeplatane były grą orkiestry z Lubeki.

Bal, uczestnicy  w strojach karnawałowych, muzyka , artystyczne pokazy to wszystko tworzyło wyjątkową atmosferę. Podsumowaniem całego weekendu była Parada Karnawałowa Mieszkańców Prenzlau i całego powiatu Uckermark. Kilkaset osób podczas dużej karnawałowej parady, z muzyką, wozami pełnymi przebierańców , rzucały słodycze w tłum mieszkańców. Odbywało się to przy grze orkiestr i okrzykach uczestników pląsających wśród tłumu. Członkowie naszego stowarzyszenia wraz z niemiecką grupą stowarzyszenia Rodzin i Kobiet uczestniczyli w tym kolorowym pochodzie . Dla nas było to niewątpliwie interesujące wydarzenie.

Istotą spotkania było  poznanie kultury i zwyczajów naszych sąsiadów oraz historii ich miasta. To już kolejne spotkanie, kolejny projekt który realizujemy wspólnie w ramach programu unijnego współpracy zagranicznej -„Transgraniczna integracja poprzez spotkania i współpracę sieciową”, Interreg .

Poznając innych poznajemy także siebie, lepiej rozumiemy świat nas otaczający. Znając własne zalety i  niedomagania łatwiej nam przełamywać bariery i uprzedzenia, które czasami tak naprawdę są tylko w naszej głowie.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto