Sokół zagrał wyrównany mecz ze Spójnią Świdwin

• Napisane przez  Grzegorz Karow

10 lutego Drawskim Euroboisku Sokół Suliszewo rozegrał swój kolejny sparing, a przeciwnikiem była Spójnia Świdwin, która na co dzień swoje mecze rozgrywa w Koszalińskiej Klasie Okręgowej (stara V liga). Mecz był rozgrywany systemem 3x30 min.

W pierwszej części tego spotkania to Sokół przeważał i stwarzał sobie dogodne sytuacje do strzelenia bramki, a dobra gra bramkarza na przedpolu nie pozwalała na szybkie ataki gości. Wynik meczu otworzył Adam Kozak wychodząc sam na sam z bramkarzem. Spójnia w tej części gry miała dwa rzuty wolne na pograniczu bramkarza.

Druga część to ataki gości, którzy zdołali wyrównać w dość szybkim czasie. Mimo tego szybka odpowiedź Sokoła, z rzutu wolnego, gdzie Piotr Jakubowski nie dał najmniejszych szans bramkarzowi pozwoliła zdobyć przewagę na 2:1. Spójnia chciała za wszelką cenę wyrównać, dlatego też kontra Adama Kozaka zwiększyła wynik do 3:1.
W trzeciej tercji Sokół nie miał szczęścia i strzały mijały bramkę. Za to Spójnia miała ich aż nadmiar. Po rzucie rożnym i świetnym strzałem głową Spójnia zdobywa bramkę na 3:2. Pod koniec tercji jeszcze raz goście przechytrzyli Sokoła i zmienili wynik na 3:3
Kolejny sparing za tydzień, a przeciwnikiem będzie Pomorzanin Sławoborze.