Spotkanie w sprawie odbudowy linii kolejowej 410

  • Napisane przez  UM Kalisz Pomorski
Fot. UM Kalisz Pomorski Fot. UM Kalisz Pomorski

Burmistrz Kalisza Pomorskiego Janusz Garbacz spotkał się wczoraj z przedstawicielami Społecznego Komitetu Odbudowy Linii Kolejowej „POMORZE” województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.
Uczestnicy zebrania w osobach: Tadeusz Mandziej, Sławomir Matuszczyk, Agata Słodkowska, Mateusz Wagner, Ireneusz Wiśniewski oraz Krzysztof Wiśniewski zwrócili się z prośbą o włączenie się gminy Kalisz Pomorski w starania społecznego komitetu, dotyczące odbudowy i przywrócenia połączeń pasażerskich na odcinku linii 410 między Złocieńcem a Choszcznem.

Burmistrz Garbacz chce odbudowy linii kolejowej

Burmistrz Janusz Garbacz wyraził swoją aprobatę dla zaprezentowanej przez SKOLK inicjatywy i zadeklarował podjęcie przez Radę Miejską uchwały intencyjnej w tej sprawie oraz zorganizowanie w Kaliszu Pomorskim spotkania wszystkich zainteresowanych projektem włodarzy ościennych gmin i powiatów.

Ministerstwo Obrony Narodowej podjęło czynności zmierzające do wyremontowania części linii 410 obejmującej trasę jedynie na odcinku Grotniki Drawskie – Drawno. Prace na linii 410 przewidziano na lata 2019-2026. Wojsko chce zapewnić dojazd koleją do swoich bocznic w rejonie poligonu drawskiego. Przy tej okazji, pojawiła się możliwość rozszerzenie inwestycji o dodatkowy 27-kilometrowy fragment Drawno – Choszczno, co daje możliwość przywrócenia w przyszłości ruchu pociągów pasażerskich. Na odbudowie linii z pewnością skorzystaliby również mieszkańcy naszej gminy, którzy zyskają szybsze połączenie z Poznaniem oraz z resztą Polski.
To czy ostatecznie wraz z przewozami wojskowymi, na trasie pojawią się także pasażerskie pociągi regionalne, zależy w głównej mierze od Urzędu Marszałkowskiego, który finansuje i odpowiada za takie połączenia.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto