Złóż PIT przez INTERNET

  • Napisane przez  Paweł Nowakowski
Złóż PIT przez INTERNET

Twój e-PIT od 15 lutego 2019 r. elektronicznie na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Drawsku Pomorskim zachęca wszystkich podatników do skorzystania z usługi „Twój e-PIT” lub do składania zeznań elektronicznie samodzielnie. Korzyścią takiej formy rozliczenia jest otrzymanie zwrotu nadpłaty w terminie do 45 dni od dnia złożenia zeznania i pewność, że zeznanie będzie wypełnione poprawnie. Natomiast złożenie zeznania papierowo skutkować będzie otrzymaniem zwrotu nadpłaty w terminie do trzech miesięcy od złożenia zeznania i może wiązać się z możliwością popełnienia błędu, co skutkować będzie wezwaniem do urzędu skarbowego.

W najbliższym czasie poinformujemy Państwa o planowanych dyżurach podczas, których będą mogli Państwo skorzystać z usługi „Twój e-PIT” lub złożyć zeznanie elektronicznie. Pracownicy urzędu będą służyć pomocą w tym zakresie.

 Czym jest Twój e-PIT 

Usługa Twój e-PIT w 2019 r. będzie dostępna dla podatników rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38. Od przyszłego roku usługa obejmie też PIT-36, PIT-36L i PIT-28.

- Rozliczenia roczne za 2018 r. w usłudze Twój e-PIT zostaną automatycznie i bezpłatnie przygotowane przez system na podstawie danych zgromadzonych przez administrację skarbową.
- Będzie je można sprawdzić już od 15 lutego 2019 r. wyłącznie elektronicznie na Portalu Podatkowym www.podatki.gov.pl.  

Aby uzyskać dostęp do swojego zeznania podatkowego za 2018 r., przygotowanego w ramach usługi Twój e-PIT, nie trzeba składać żadnego wniosku ani przynosić dokumentów do urzędu skarbowego – zeznanie będzie wystawione automatycznie i bezpłatnie dla wszystkich podatników, którzy rozliczają się na formularzach PIT-37 i PIT-38. Będzie je można sprawdzić od 15 lutego do 30 kwietnia 2019 r. wyłącznie elektronicznie na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów (www.podatki.gov.pl).

Co będzie zawierać Twój e-PIT
W usłudze Twój e-PIT to system automatycznie przygotuje i udostępni dla podatnika zeznanie roczne. Usługa wykorzystuje przy tym wyłącznie te dane, które posiada administracja skarbowa. Są to informacje od pracodawców, dane z ubiegłorocznych zeznań dotyczące ulgi na dzieci czy informacje o organizacji pożytku publicznego, którą podatnik wskazał rok wcześniej. 

Jeżeli podatnik chce skorzystać np. z odliczenia darowizny na cele krwiodawstwa czy kultu religijnego, wydatków na cele rehabilitacyjne lub użytkowania Internetu czy wpłat na IKZE – uzupełnia swoje zeznanie samodzielnie, po zalogowaniu do usługi. Resort finansów będzie oferować pomoc w przypadku pytań dotyczących rozliczenia (telefonicznie, e-mailowo czy podczas czatu z konsultantem).

Zeznanie w usłudze Twój e-PIT jest wypełnione dla podatnika indywidualnie. Sposób rozliczenia można zmienić na wspólny z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dzieci. Aby to zrobić, również wystarczy się zalogować do usługi i wybrać odpowiednią opcję.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto