Siłacze już rozpoczęli nowy sezon sportowy

• Napisane przez  Mariusz Rufkiewicz

Bardzo dobrze zaczął się nowy rok dla zawodników Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo, którzy uczestniczyli w zawodach w Jarocinie i w Wałczu.
05 stycznia w Jarocinie reprezentant Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo Leszek Pasieka zdobył złoty medal. W kategorii powyżej 35 lat nie miał sobie równych, a ciężar 180 kg który wycisnął Leszek był jednym z większych ciężarów na tych zawodach.

Tydzień później 12 stycznia troje siłaczy ze S.S.S. Rufian Jankowo wzięło udział w II Otwartych Mistrzostwach Wałcza w wyciskaniu sztangi leżąc, oraz w I Mistrzostwach Polski w wyciskaniu wielokrotnym.
Członkowie Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian uzyskali bardzo dobre wyniki.

W kategorii wagowej do 85 kg Mateusz Rufkiewicz zajął II miejsce z wynikiem 177,5 kg. W kategorii open weteran Leszek Pasieka zajął III miejsce z wynikiem 190 kg. W kategorii wagowej powyżej 120 kg Jarosław Bastek zajął II miejsce z wynikiem 192,5 kg.

W I Mistrzostwach Polski w wyciskaniu wielokrotnym Mateusz Rufkiewicz ze Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo zdobył brązowy medal. Wyniki jaki osiągnął Mateusz to 42 powtórzenia z ciężarem sztangi 85 kg