Intermarche Drawsko


38.5 miliona w drogi wojewódzkie. U nas tylko w Czaplinku

  • Napisane przez  Inf. ZZDW Koszalin
Fot. sxc.hu Fot. sxc.hu

34 przebudowy odcinków dróg wojewódzkich i 34 zadania z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego będzie w tym roku prowadził Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Plan tegorocznych zadań został zatwierdzony przez Zarząd Województwa.

Co roku plan powstaje na podstawie przeglądów dróg i raportów wskazujących na najpilniejsze potrzeby. 10 zadań to kontynuacje przebudów prowadzonych w ostatnich latach. Wśród tych inwestycji jest przebudowa odcinka drogi nr 162 od Sławoborza do Świdwina, przebudowa ponad 3,5 kilometrowego odcinka drogi woj. nr 169 Tychowo-Głodowa, ul. Polna w Czaplinku w ciągu drogi woj. 163 i ul. Podgórna w Węgorzynie w ciągu drogi woj. nr 151. 

Droga nr 151, która wiedzie ze Świdwina do Gorzowa Wielkopolskiego, będzie przebudowana również na siedmiu innych odcinkach. Będą to odcinki miejskie w Łobzie (ul. Segala), w Pełczycach (ul. Starogardzka), w Barlinku (ul. 1 Maja, Niepodległości) i Łubiance oraz szlakowe Recz-Pomień, Płotno-Pełczyce i Łubianka-granica województwa.

W tym roku powstanie jedno nowe rondo na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 102 i 162 w Rościęcinie w powiecie kołobrzeskim. Przebudowany zostanie także odcinek drogi woj. nr 106 w Stargardzie Szczecińskim (ul. Broniewskiego) oraz skrzyżowanie drogi nr 203 z dojazdami w Postominie.

W ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD) prowadzone będą jak co roku budowy i przebudowy chodników, ścieżek rowerowych i zatok autobusowych. Do zadań tych aktywnie włączają się też gminy. 

Łącznie zaplanowano w tym roku przebudowę blisko 37 km dróg wojewódzkich, na które w budżecie województwa zarezerwowano 34,5 mln złotych. Dodatkowo, inwestycje poprawiające bezpieczeństwo pieszych i podróżnych poruszających się po drogach wojewódzkich, będą kosztowały blisko 4 mln złotych.

 

Dodatkowe informacje

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto