Uczennice z LO Andersa na olimpiadzie wiedzy ekonomicznej w Szczecinie

  • Napisane przez  Grażyna Wanecka
Fot. Grażyna Wanecka Fot. Grażyna Wanecka

Monika Jaworska i Martyna Musialik, uczennice klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu, brały udział w etapie wojewódzkim XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, która odbyła się 11 stycznia 2019 r. na Uniwersytecie Szczecińskim.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 34 uczniów z województwa zachodniopomorskiego. Zawody okręgowe miały charakter pisemny i składały się z trzech elementów : pracy pisemnej, nawiązującej do hasła przewodniego Olimpiady „Gospodarka światowa – wolny handel czy protekcjonizm”, zadania z analizy finansowej oraz 30 pytań testowych z zakresu ekonomii. Organizatorem Olimpiady jest Polskie Towarzystwo Ekonomiczne z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Zainteresowanie uczennic ekonomią pozwoli im w przyszłości zdobyć dobry zawód i dobrze płatną pracę. Dobrych ekonomistów brakuje na polskim rynku pracy. Uczennice otrzymały nagrody rzeczowe. Do konkursu przygotowywały się pod kierunkiem pani Grażyny Waneckiej, nauczycielki przedsiębiorczości.

Monika Jaworska, Martyna Musialik i pani Grażyna Wanecka
 

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej