W styczniu dwie sesje inauguracyjne Rad Miejskich i ślubowanie burmistrzów.

  • Napisał 
W styczniu dwie sesje inauguracyjne Rad Miejskich i ślubowanie burmistrzów.

Drawsko Pomorskie i Złocieniec to dwie gminy w Polsce, w których inauguracyjne sesje Rad Miejskich odbędą się później niż w pozostałych polskich samorządach

Powodem jest likwidacja Ostrowic.

2 stycznia w gminie Ostrowice zostanie podpisany protokół przejęcia mienia gminy. Od tego czasu gmina formalnie przestanie istnieć, mieszkańcy staną się obywatelami gmin Drawsko Pomorskie i Złocieniec, a w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim powstanie specjalny wydział, który będzie się zajmował roszczeniami i obsługą długu, który pozostał po byłej już gminie.

Nowy burmistrz w Drawsku i nowy w Złocieńcu

Na 3 stycznia 2019 r. (czwartek) o godz. 11.00 w Urzędzie Miejskim przy ul. Kolejowej 1 w Drawsku Pomorskim (dawny budynek dworca) została zwołana sesja inauguracyjna. W porządku obrad jes wręczenie radnym zaświadczeń o wyborze, złożenie ślubowania, wybór przewodniczącego rady oraz złożenie ślubowania przez burmistrza.

  • Nowym burmistrzem jest Krzysztof Czerwiński

W Złocieńcu komisarz wyborczy sesję zwołał na 7 stycznia 2019 roku o godzinie 9.00 w sali Złocienieckiego Ośrodka Kultury (ul. Wolności 6). Porządek obrad jest identyczny co w gminie Drawsko Pomorskie.

  • Burmistrzem dalej pozostaje Krzysztof Zacharzewski

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej