Qlturka na wsi

  • Napisane przez  Maciej Słomka
Qlturka na wsi

Zakończył się projekt pt. „Qlturka na wsi” realizowany przez Stowarzyszenie Nasza Świerczyna w ramach programu Działaj Lokalnie.
Członkowie stowarzyszenia już kolejny raz korzystają ze środków przekazanych prze Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Tym razem działacze przeprowadzili działania skierowane do wszystkich mieszkańców Świerczyny ,Wierzchowa i innych wsi gminy Wierzchowo.
Zorganizowany został Mały Festiwal Filmowy wspólnie z Koszalińskim Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym w ramach 15 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Były zajęcia i warsztaty dla dzieci i młodzieży ,w których instruktorami byli w znacznej większości członkowie stowarzyszenia .


Wśród mieszkańców są osoby o różnorodnych talentach i umiejętnościach, angażując tych mieszkańców stowarzyszenie zachęciło ich do podzielenia się swoimi zainteresowaniami z uczestnikami warsztatów. Wspólnie realizowane aktywności w atmosferze zabawy i życzliwości były zachętą do działania , otwartości i rozwoju kreatywności . Realizowane inicjatywy przez dzieci i dorosłych były doskonałym sposobem na umacnianie więzi i budowanie relacji oraz wymiany doświadczeń i umiejętności.
To wszystko działo się podczas spotkań, gdzie wspólnie uczestnicy piekli gofry, pączki, szykowali dekoracje rysując i malując.
Podsumowaniem działania była wspólna integracyjna zabawa mikołajkowa. Aktywnie spędzony czas na zabawie, konkursach, grach, to pora dla rodziców i dzieci, nic nie zastąpi bliskości i serdeczności.
Cel jaki przyświecał podczas realizacji projektu to dobra komunikacja międzypokoleniowa, to to aby każdy czuł się ważny i doceniony, to to aby dzieci w dorosłych widziały przewodników i przyjaciół.
Projekt „Qlturka na wsi„ dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademie Rozwoju Filantropii w Polsce oracz Ośrodka Działaj Lokalnie w Złocieńcu: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim. Zadanie jest współfinasowane ze środków Powiatu Drawskiego.

Qlturka na wsi

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto