Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Leasing z wysokim wykupem - wszystko co musisz wiedzieć

  • Napisane przez  Artykuł zewnętrzny

Leasing z wysokim wykupem - definicja

Jedną z możliwości, które czekają na potencjalnych leasingobiorców, jest leasing z wysokim wykupem (wysoką wartością końcową). Ten rodzaj finansowania otwiera przed Tobą pełną swobodę i mobilność w użytkowaniu pojazdu, ponieważ obowiązek zarządzania i utrzymania samochodu ciąży na firmie, takiej jak Klf24.pl. Tak więc użytkownik finansowanego pojazdu opłaca jedynie faktyczne koszty związane z zużywaniem się samochodu. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie posiadają wysokiego wkładu własnego. W niektórych przypadkach możliwe jest zawarcie umowy nawet z zerowym udziałem ze strony klienta.

Wysokość wykupu zapisanego w umowie w głównej mierze zależy od finansowanego środka trwałego. Przy umowach leasingu nowych samochodów wysokość może sięgać nawet 60%. Nie jest to jednak regułą. Szacuje się, że typowy wysoki wykup w leasingu dla nieużywanych pojazdów wynosi 30-40%, dla maszyn rolniczych jest zdecydowanie niższy.Zalety leasingu z wysokim wykupem

Główną zaletą podpisania umowy leasingu z wysokim wykupem jest malejąca rata leasingu. Dzięki temu klient jest w stanie wybrać droższy pojazd i płacić miesięczne zobowiązania mieszczące się w jego budżecie. Dodatkowo taka forma umowy jest korzystna dla przedsiębiorcy, który nie zamierza wykupywać przedmiotu finansowania po zakończeniu umowy. Pojazd leasingowany z wysokim wykupem można zwrócić leasingodawcy i podpisać nową umowę na środek trwały. Klient nie musi martwić się kosztami administracyjnymi przy sprzedaży auta - wszystko spoczywa na barkach firmy.

Po stronie zalet leasingu operacyjnego z wysoką wartością końcową należy umieścić także korzyści podatkowe. Takie rozwiązanie korzystne jest dla osób, które dopiero rozpoczynają prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Klient do swoich kosztów związanych z uzyskaniem przychodów śmiało może doliczyć ratę za finansowanie środka trwałego. Decydując się na takie rozwiązanie, leasingobiorca otrzymuje również możliwość spłaty podatku VAT w cyklu ratalnym, co zdecydowanie polepszy finansową kondycję firmy.

Leasing operacyjny z wysoką wartością końcową to bardzo korzystna propozycja dla dopiero rozwijających się działalność gospodarczej. Taka opcja z pewnością pozwoli uniknąć zamrożenia posiadanych funduszy i umożliwi przedsiębiorcy skupieniu się na kolejnych inwestycjach, mających na celu rozwijanie własnej firmy. Jeszcze przed podpisaniem umowy warto zastanowić się nad przyszłością finansowanego auta. Jeśli zamierzasz korzystać ze środka trwałego po wygaśnięciu kontraktu z leasingodawcą, wysoki wykup w umowie nie będzie najkorzystniejszym dla Ciebie rozwiązaniem.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej